fbpx

Cvičte pro fyzičku ne pro vzhled

814

V dnešní době chce většina lidí všechno okamžitě. Naučila nás na to vyspělá technologie, která je založena na rychlosti. Okamžitost je pro člověka zásadní i v případě nákupů nebo objednání služeb. Dá se říci, že jsme se odvykli čelit dlouhodobým, avšak trvalým změnám. Dnešní člověk je navíc extrémně pohodlný a není zvyklý o něco dlouho usilovat. Nebo se mýlíme? Klienti k nám často přicházejí s představou, že dosáhnou své vysněné postavy během měsíce pravidelného cvičení. Mají dojem, že stačí, když nám za trénink zaplatí, a my se o vše ostatní postaráme. Takových klientů neustále přibývá.

 

Nejprve si člověkmusí uvědomit, že změna tělesného vzhledu je záležitostí měsíců a let. Při této době záleží pouze na něm, jak velké odhodlání a vytrvalost má. Záleží také na motivaci. Pokud cvičíte pouze kvůli vzhledu, je pravděpodobné, že vaše odhodlání bude časem oslabovat, tím spíš, když se nějakou dobu nebudou dostavovat vámí představované výsledky. Přitom zapomenete na to, že díky pravodelným tréninkům zvládáte mnohem lépe fyzickou zátěž a po zdravotní stránce si takévedete stále lépe. Hlavní myšlenkou tohoto článku je, že byste neměli cvičit jen pro vzhled. Cvičení je důležité především kvůli zdraví a zlepšení fyzické kondice. Cvičte správně a vaše výsledky budou trvalé. Myslete do budoucna, jak si vaše tělo povede. Přeneseně řečeno: To, co děláte dnes se odrazí se odrazí na vašem zítřku. A co je důležité pro získání fyzičky a vitálního stáří?

Nezapomínejte na různost pohybu

 

Při provádění správného pohybu posilujete svaly, ale to není všechno. Pojivé tkáně zvykáte na pohyb a tím získávají elasticitu. Když bude vaše těla navyklé na pohyb, nebudete ve stáří trpět a budete se moci plnohodnotně hýbat. Vitalita je pro tělo důležitá. Po intenzivním pohybu byste se neměli zapomínat protahovat. Protahování je důležité pro svaly, pro klouby a pro vazy – jako bonus se po tréninku sklidníte a srovnáte si dech. Samozřejmě záleží i na stravování. Klouby, pojivé tkáně a svaly můžete vyživovat zdravou stravou a různými vitamíny například: hořčík a vitamín C.

Také je důležitá variabilita tréninku. Při střídání pohybu budete namáhat různé svalstvo, to tzn., že nebudete mít posílené jen některé svaly. Čím více svalů při tréninku zapojíte, tím lépe pro vaše zdraví, fyzičku i pro vyzuální stránku. Proto se intenzivně nevěnujte jen jednomu sportu nebo ho alespoň doplňujte o jiné aktivity, kde zapojíte zybtek svalstva.

Buďte ve formě

Dostaňte se do formy a tělo pravidelně trénujte na fyzickou zátěž, kterou budete postupně zvyšovat. Jedním z nejlepších cviků pro zlepšení kondice je jednoznačně běh do schodů. Opakujte kratší, ale o to intenzivnější intervaly. Dalším cvikem je výšlap na bednu nebo na lavičku. Při výstupu vyšvihnete koleno vzhůru. Zde pohyb zastavéte, vratíte se do výchozí polohy a nohy vystřídáte. Můžete to nahradit výpady. Aktivitujete největší svaly v těle, kterými jsou hýžďové svaly a budete rychleji spalovat. Posledním zaručeným pohybem k získání fyzické zdatnosti jsou skoky přes švihadlo. Stejně jako u běhu do schodů, je dobré intenzivní intervaly střídat.

Regenerujte

Abyste mohli podávat výkon a překonávat hranice, musíte pravidelně čerpat energii. Vaše svaly si musí odpočinout a získat čas na svůj růst a získání výkonnosti. Nejběžnějším typem regenerace je spánek. Dopřejte si ho dostatečné množství. Standardně se doporučuje 8 hodin ničím nerušeného, kvalitního spánku. Relaxovat můžete také aktivně a to přirozeným pohybem, například procházkou, celodenním výletem, pomalejší jízdou na kole nebo třeba jogou.

 

Měli byste si uvědomit, že mít fyzičku neznamená mít co největší tělesné svalstvo. Mít “lepší” postavu je dobrá motivace, ale mít fyzičku, která vám poslouží při běžných aktivitách a ve stáří, je mnohem lepší. Nehledě na to, že vitalitou těla přejdete řadě nepříjemných zdravotních potíží.

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 • Rubriky

 • Štítky

 • Ceník

  Nový JičínÁčkofit studio

  Frýdek MístekÁčkofit studio

  Nový Jičín
  Úvodní trénink za akční cenu 199 Kčakce končí 1.7.2019
  Rezervovat

  1 trénink

  Úvodní trénink za akční cenu 199 Kč
  540 Kč
  Objednat

  Permanentka na 1 měsíc4 tréninky

  V ceně první diagnostika těla na InBody a další za zvýhodněnou cenu 199,-Kč
  490 KčCelková cena 1 960 Kč
  Objednat

  Permanentka na 2 měsíce8 tréninků

  Tady již budou znát pravidelné tréninkové lekce. V ceně první diagnostika těla na InBody a další za zvýhodněnou cenu 199,-Kč
  470 KčCelková cena 3 760 Kč
  Objednat

  Permanentka na 3 měsíce12 tréninků

  Trénink pod dozorem trenéra. Poznáte na sobě: – úbytek nežádoucích tuků – zpevnění těla – nárůst svalové hmoty – konec bolestí zad. V ceně první diagnostika těla na InBody a další za zvýhodněnou cenu 199,-Kč
  440 KčCelková cena 5 280 Kč
  Objednat

  30 tréninkůPlatnost 12 měsíců

  V ceně první diagnostika těla na InBody a další za zvýhodněnou cenu 199,-Kč
  390 KčCelková cena 11 700 Kč
  Objednat
  Úvodní trénink za akční cenu 199 Kčakce končí 1.7.2019
  Rezervovat
  Frýdek Místek
  Úvodní trénink za akční cenu 199,-akce končí 1.10.2019
  Rezervovat
  Cvičte sami nebo s parťákem Pro jednoho, můžete cvičit 
s dalším klientem Akce Parťák
  Jste dva a šetříte

  1 trénink

  Úvodní trénink je vždy delší a bude obsahovat: – kompletní vysvětlení tréninků EMS
  590 Kč
  Objednat

  Permanentka na 1 měsíc4 tréninky

  Akční cena na diagnostiku těla za zvýhodněnou cenu 199,-Kč.
  539 KčCelková cena 2 156 Kč
  Objednat
  486 KčCelková cena 1 944 Kč
  Objednat

  Permanentka na 2 měsíce8 tréninků

  Tady již budou znát pravidelné tréninkové lekce. Akční cena na diagnostiku těla za zvýhodněnou cenu 199,-Kč.
  499 KčCelková cena 3 992 Kč
  Objednat
  439 KčCelková cena 3 512 Kč
  Objednat

  Permamentka na 3 měsíce12 tréninků

  Trénink pod dozorem trenéra. Poznáte na sobě: – úbytek nežádoucích tuků – zpevnění těla – nárůst svalové hmoty – konec bolestí zad. Akční cena na diagnostiku těla za zvýhodněnou cenu 199,-Kč.
  469 KčCelková cena 5 628 Kč
  Objednat
  419 KčCelková cena 5 028 Kč
  Objednat

  40 tréninkůPlatnost 12 měsíců

  Akční cena na diagnostiku těla za zvýhodněnou cenu 199,-Kč.
  395 KčCelková cena 15 800 Kč
  Objednat
  Úvodní trénink za akční cenu 199,-akce končí 1.10.2019
  Rezervovat