fbpx

Jaké snídaně jsou vhodné při hubnutí?

795

Snídaně. Snídaně je základ dne – tohle jste jistě slyšeli mnohokrát a je to pravda. Pokud patříte k lidem, kteří ráno permanentně nestíhají, spěchají do práce a ráno do sebe nedostanou ani sklenici vody, budete mít cestu k hubnutí mnohem komplikovanější, než si myslíte a na konec se budete stejně muset naučit najít si prostor na klidnou snídani.

 

Důležitost snídaně můžeme přirovnat vašemu vstávání. Pravděpodobně se shodneme na tom, že pokud se vám nechce vstávat, máte kruhy pod očima celý den, zaspíte budík, nestíháte se ani učesat a pozdní vstávání se vám promítne v celém dni. Nebude přes den pozorní, úkoly v práci vám budou trvat delší dobu, nebudete se cítit sebevědomí, protože máte rozcuchané vlasy a večer půjdete spát o 2 hodiny dříve, takže ani zdaleka nestihnete aktivity, co jste si naplánovali. Stejné je to se snídaní. Tělo je po noci vyhládlé a žaludek potřebuje nějaký obsah na trávení, aby mohl dodat tělu energii a vy se mohli cítit plní síly. Snídaně je důležitá zejména v době, kdy se snažíte hubnout a chcete dodržovat zdraví jídelníček. Snídat by se mělo nejdéle do jedné hodiny po probuzení. V rámci pravidelného stravování je dobré, abyste snídali každý den ve stejnou hodinu.

 

Když se ráno probudíte, vypijte jednu sklenici neperlivé a čisté vody – nastartujete tím tak svůj metabolismus. Udělejte si ranní hygienu a mezitím si připravte ranní kávu nebo čaj. Potom se pusťte do přípravy snídaně. A jak by měla vaše zdravá snídaně vypadat? Máme pro vás několik slaných i sladkých variant.

 

 • Banánové palačinky

Pro milovníky sladkých snídaní máme jednu zdravou variantu palačinek. Je nutné počítat s tím, že se jedná o náročnější přípravu snídaně, takže si ráno dopřejte více času na přípravu. Na jednu porci palačinek si připravte 2 banány, jedno vajíčko, případně skořici nebo přírodní sirup. Banán pečlivě rozmačkejte vidličkou, přidejte vajíčko a zbytek ingrediencí dle chuti a vše zamíchejte tak, aby vznikla jednotná směs. Směs vylijte na pánev a čekejte až se směs speče v palačinku. Servírujte s nízkotučným tvarohem a drobným ovocem.

 • Vajíčka

Typickou snídaní lidí, co se snaží zhubnout, jsou vejce připravovaná na nejrůznější způsoby. Vajíčko má skvělou schopnost zasycení a dodá tělu potřebné vitamíny a podpoří tvorbu svalové hmoty. Vejce si můžete připravit klasickým rozklepnutím na pánev, natvrdo, na hniličku nebo můžete připravit míchaná vejce. Můžete do nich přidat pažitku, petržel, cibuli a servírovat si je můžete s čerstvými cherry rajčátky nebo rýžovými chlebíčky.

 • Obložené chlebíčky

K poměrně rychlým snídaním patří obložené rýžové nebo kukuřičné chlebíčky. Chlebíčky můžete obložit nízkotučným plátkovým sýrem a čerstvou kuřecí nebo krůtí šunkou. K tomu můžete sníst libovolné množství zeleniny.

 • Ovesná kaše

Pokud ráno nestíháte, kupte si ovesnou kaši v pytlíčkách, kterou jen zalijete vroucí vodou. Pokud čas máte, připravte si ovesnou kaši sami. Stačí vám drcené ovesné vločky, nízkotučné mléko a třeba skořice. Vločky v hrnci zalijte vroucí vodou a povařte na nejnižší stupeň. Přilijte mléko pro zjemnění chuti a zamíchejte. Poté nalijte směs do misky a můžete si ji osladit čtverečkem hořké čokolády.

 • Müsli s jogurtem

Mezi klasické snídaně patří jogurt. Je nutno dodat, že by se nemělo jednat o slazený jogurt – nejlépe jogurt s vysokým obsahem bílkovin, bez cukru a s nízkým obsahem tuku. Do jogurtu přidejte pečené nebo sypané müsli, které pokud možno neobsahují přidaný cukr. Do jogurtu můžete také přidat oblíbené ovoce.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 • Rubriky

 • Štítky

 • Ceník

  Nový JičínÁčkofit studio

  Frýdek MístekÁčkofit studio

  Nový Jičín
  Úvodní trénink za akční cenu 199 Kčakce končí 1.7.2019
  Rezervovat

  1 trénink

  Úvodní trénink za akční cenu 199 Kč
  540 Kč
  Objednat

  Permanentka na 1 měsíc4 tréninky

  V ceně první diagnostika těla na InBody a další za zvýhodněnou cenu 199,-Kč
  490 KčCelková cena 1 960 Kč
  Objednat

  Permanentka na 2 měsíce8 tréninků

  Tady již budou znát pravidelné tréninkové lekce. V ceně první diagnostika těla na InBody a další za zvýhodněnou cenu 199,-Kč
  470 KčCelková cena 3 760 Kč
  Objednat

  Permanentka na 3 měsíce12 tréninků

  Trénink pod dozorem trenéra. Poznáte na sobě: – úbytek nežádoucích tuků – zpevnění těla – nárůst svalové hmoty – konec bolestí zad. V ceně první diagnostika těla na InBody a další za zvýhodněnou cenu 199,-Kč
  440 KčCelková cena 5 280 Kč
  Objednat

  30 tréninkůPlatnost 12 měsíců

  V ceně první diagnostika těla na InBody a další za zvýhodněnou cenu 199,-Kč
  390 KčCelková cena 11 700 Kč
  Objednat
  Úvodní trénink za akční cenu 199 Kčakce končí 1.7.2019
  Rezervovat
  Frýdek Místek
  Úvodní trénink za akční cenu 199,-akce končí 1.10.2019
  Rezervovat
  Cvičte sami nebo s parťákem Pro jednoho, můžete cvičit 
s dalším klientem Akce Parťák
  Jste dva a šetříte

  1 trénink

  Úvodní trénink je vždy delší a bude obsahovat: – kompletní vysvětlení tréninků EMS
  590 Kč
  Objednat

  Permanentka na 1 měsíc4 tréninky

  Akční cena na diagnostiku těla za zvýhodněnou cenu 199,-Kč.
  539 KčCelková cena 2 156 Kč
  Objednat
  486 KčCelková cena 1 944 Kč
  Objednat

  Permanentka na 2 měsíce8 tréninků

  Tady již budou znát pravidelné tréninkové lekce. Akční cena na diagnostiku těla za zvýhodněnou cenu 199,-Kč.
  499 KčCelková cena 3 992 Kč
  Objednat
  439 KčCelková cena 3 512 Kč
  Objednat

  Permamentka na 3 měsíce12 tréninků

  Trénink pod dozorem trenéra. Poznáte na sobě: – úbytek nežádoucích tuků – zpevnění těla – nárůst svalové hmoty – konec bolestí zad. Akční cena na diagnostiku těla za zvýhodněnou cenu 199,-Kč.
  469 KčCelková cena 5 628 Kč
  Objednat
  419 KčCelková cena 5 028 Kč
  Objednat

  40 tréninkůPlatnost 12 měsíců

  Akční cena na diagnostiku těla za zvýhodněnou cenu 199,-Kč.
  395 KčCelková cena 15 800 Kč
  Objednat
  Úvodní trénink za akční cenu 199,-akce končí 1.10.2019
  Rezervovat