fbpx

Nejčastější chyby při hubnutí

799

Jakých chyb byste se měli vyvarovat, pokud se snažíte hubnout? Přečtěte si, čeho byste se měli zaručeně vyvarovat. Může se totiž stát, že děláte stejnou chybu stále dokonala a nemusí se vám dařit zhubnout. V každém případě se vám budou naše tipy hodit. Věnujete-li do hubnutí úsilí, právem očekáváte, že se vám zhubnout podaří. Byla by škoda, kdybyste cíle nedosáhli kvůli opakování nějaké z chyb.

Chodíte spát s plným žaludkem: Jistě jste už slyšeli názor, že je tělo hubne, když žaludek neustále tráví. Ano, to je pravda, ale nesmíte si tuto frázi špatně vyložit. Minimálně hodinu před spaním nic nekonzumujte. Poslední potravinou, kterou byste měli snést je tvaroh nebo zelenina. Žaludek bude tento obsah trávit celou noc, protože mají vysoký obsah vlákniny. V případě, že na noc přejíte, extrémně zatížíte tělo a váš metabolismus nebude správně pracovat. V ideálním případě byste se před spánkem měli cítit lehce, ale neměli byste pociťovat hlad. A má to jednu výhodu – budete se o to více těšit na snídani.

Při dietě stále zkoušíte nové věci: Za prvé, jak jsme již psali v mnoha našich článcích – dietu nedržte – změňte životní styl. A za druhé – neměňte styl, když ještě nemůžete vědět, zda funguje. Zkrátka buďte trpěliví. Nechte si sestavit jídelníček, který budete bez výjimek dodržovat. Zvolte si nejvíce tři pohybové aktivity, které budete vykonávat. Jedna z nich může být aktivně relaxační – jízda na kole, na kolečkových bruslích. Další může být formovací, což je posilování se závažím nebo s vlastní vahou. A třetí pohybovou aktivitou může být kardio určené ke spalování. Jedná se jen o příklady, pohybových aktivit můžete provádět pochopitelně mnohem víc. Postupem času se ustálíte a najdete si styl hubnutí, který vám vyhovuje. Ale opravdu si dávejte pozor, aby se z vašeho hubnutí nestal hon po zkušenostech a změně stravovacích návyků. Vaše tělo na neustálé a náhlé změny nestačí reagovat.

Nekonzumujete dostatečné množství bílkovin: Tři základní potraviny, které byste měli konzumovat při změně postavy jsou: maso, vejce a tvaroh. Tyto tři potraviny obsahují nejvíce proteinu, nebo-li bílkovin. Převážnou většinu jídelníčku by měly tvořit právě ony. Nenechte se zmást, že při změně stravování musí ve vašem jídelníčku převažovat zelenina a ovoce. Zaměřte se hlavně na bílkoviny. Žaludek je déle tráví, takže nebudete mít tak brzy pocit hladu. A extrémně dobře podporují růst svalové hmoty.

Nehlídáte si příjem kalorií: Jíst na co máte chuť a vybírat si oblíbených potravin je skvělé, jenže při takovém stylu nemůžete ubírat na váze. Musíte konzumovat vybrané potraviny a jíst pravidelně podle jídelníčku. Tělo si v každé denní době žádá rozdílné množství kalorií. Přičemž příjem kalorií je individuální. Každé tělo potřebuje na provoz jiný energetický příjem a také má jiný energetický výdej. Ke správnému výpočtu vyhledejte odborníka. Neřiďte se číslem, které najdete v článku na internetu nebo v časopise.

Ztrácíte motivaci: Takový ten pocit marnosti, kdy jste omezili stravování a zvýšila pohybovou aktivitu, ale už dlouho se to na vašem těle neprojevilo. Máte chuť vrátit se do starých kolejí a veškerou snahu zahodit, když se stejně jeví jako zbytečná. Jenže když chcete změnu, musíte si na ní také umět počkat. Když už se rozhodnete hubnout, nemělo by to být chvilkové přesvědčení. Změna si žádá vaši vytrvalost a trpělivost – jedno bez druhého není možné. Vzpomeňte si, proč jste začali hubnout.

Až moc cvičíte: Začátečnická motivace je skvělá věc. Problém je, když jí je až příliš. Od prvního dne, kdy jste se rozhodli, že se svým tělem něco uděláte, cvičíte dvakrát denně nebo každý den? A zkoušíte ty nejrůznější druhy pohybů, abyste z těla vyhnali přebytečný tuk? Moc velká snaha časem omrzí a úplně vám zničí dlouhodobou motivaci. Změnu tělesných dispozic nemůžete ničím urychlit, ani znásobeným pohybem. Cvičte pravidelně, ale ne přehnaně. Optimální je věnovat se pohybu 3-4 krát do týdne.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 • Rubriky

 • Štítky

 • Ceník

  Nový JičínÁčkofit studio

  Frýdek MístekÁčkofit studio

  Nový Jičín
  Úvodní trénink za akční cenu 199 Kčakce končí 1.7.2019
  Rezervovat

  1 trénink

  Úvodní trénink za akční cenu 199 Kč
  540 Kč
  Objednat

  Permanentka na 1 měsíc4 tréninky

  V ceně první diagnostika těla na InBody a další za zvýhodněnou cenu 199,-Kč
  490 KčCelková cena 1 960 Kč
  Objednat

  Permanentka na 2 měsíce8 tréninků

  Tady již budou znát pravidelné tréninkové lekce. V ceně první diagnostika těla na InBody a další za zvýhodněnou cenu 199,-Kč
  470 KčCelková cena 3 760 Kč
  Objednat

  Permanentka na 3 měsíce12 tréninků

  Trénink pod dozorem trenéra. Poznáte na sobě: – úbytek nežádoucích tuků – zpevnění těla – nárůst svalové hmoty – konec bolestí zad. V ceně první diagnostika těla na InBody a další za zvýhodněnou cenu 199,-Kč
  440 KčCelková cena 5 280 Kč
  Objednat

  30 tréninkůPlatnost 12 měsíců

  V ceně první diagnostika těla na InBody a další za zvýhodněnou cenu 199,-Kč
  390 KčCelková cena 11 700 Kč
  Objednat
  Úvodní trénink za akční cenu 199 Kčakce končí 1.7.2019
  Rezervovat
  Frýdek Místek
  Úvodní trénink za akční cenu 199,-akce končí 1.10.2019
  Rezervovat
  Cvičte sami nebo s parťákem Pro jednoho, můžete cvičit 
s dalším klientem Akce Parťák
  Jste dva a šetříte

  1 trénink

  Úvodní trénink je vždy delší a bude obsahovat: – kompletní vysvětlení tréninků EMS
  590 Kč
  Objednat

  Permanentka na 1 měsíc4 tréninky

  Akční cena na diagnostiku těla za zvýhodněnou cenu 199,-Kč.
  539 KčCelková cena 2 156 Kč
  Objednat
  486 KčCelková cena 1 944 Kč
  Objednat

  Permanentka na 2 měsíce8 tréninků

  Tady již budou znát pravidelné tréninkové lekce. Akční cena na diagnostiku těla za zvýhodněnou cenu 199,-Kč.
  499 KčCelková cena 3 992 Kč
  Objednat
  439 KčCelková cena 3 512 Kč
  Objednat

  Permamentka na 3 měsíce12 tréninků

  Trénink pod dozorem trenéra. Poznáte na sobě: – úbytek nežádoucích tuků – zpevnění těla – nárůst svalové hmoty – konec bolestí zad. Akční cena na diagnostiku těla za zvýhodněnou cenu 199,-Kč.
  469 KčCelková cena 5 628 Kč
  Objednat
  419 KčCelková cena 5 028 Kč
  Objednat

  40 tréninkůPlatnost 12 měsíců

  Akční cena na diagnostiku těla za zvýhodněnou cenu 199,-Kč.
  395 KčCelková cena 15 800 Kč
  Objednat
  Úvodní trénink za akční cenu 199,-akce končí 1.10.2019
  Rezervovat