fbpx

Proč se vyhnout alkoholu při redukci váhy?

782

Pokud jste se už někdy stravovali podle jídelníčku, víte, že vám váš výživový poradce zakázal nebo doporučil omezit konzumaci alkoholu. Obecně se alkohol nedoporučuje při dietě ani při zdravém životním stylu. Možná se vám zdá, že je to pouze mýtus, který nemá opodstatnění, ale není to tak. Ve skutečnosti se alkohol může rovnat sladkým limonádám a slazeným džusům. Uvedeme vám několik důvodů, které vás přesvědčí o tom, proč je alkohol škůdcem při dietě. Za výjimečných podmínek je konzumace alkoholu zdraví prospěšná.

Alkoholu by se neměli vyhýbat jen lidé, kteří chtějí zhubnout, ale také ti, co mají problémy s nemocemi ledvin, jater a žaludku, dále se záněty slinivky, epilepsií, s vysokým krevním tlakem, srdečními chorobami nebo s psychickým onemocněním. A také lidé, kteří užívají antibiotika.

A co se děje v tělo po požití alkoholu?

Alkohol se v játrech přemění na acetát, který následně oxiduje na oxid uhličitý a na vodu. Příčinou tloustnutí a zpomalení hubnutí není samotný alkohol jako látka. Příčinou je až reakce těla na alkohol. Alkohol se totiž v těle přemění na tuky a zpomalí metabolismus těla. Může za to to, že se alkohol dostane do krve – tělo se snaží primárně odbourat alkohol a na látkovou přeměnu mu už zkrátka nezbývá kapacita.

Ráno, kterému předcházel večer plný konzumace alkoholu, se vám mohlo zdát, že máte plošší bříško a jste opticky hubenější. Ano, opravdu jste měly plošší bříško, ale to proto, že alkohol dehydratoval vaše tělo a zbavil ho přebytečné vody, nicméně na druhé straně zpomalil štěpení tuků, které se vám v těle následně uloží.

 

Konzumace alkoholu má ještě jedno riziko, je jím zvýšená chuť na nezdravé pochutiny. Alkohol nám totiž povoluje zábrany naprosto ve všem. Kombinace alkoholu a nezdravého jídla je pro tělo v progresu ničivá.

Negativním účinkem alkoholu je to, že z těla odplavuje důležité vitamíny a minerály, které by se do těla měly vstřebat, ale nemohou, protože je alkohol předčasně odplaví.

V úvodu jsme psali, že za určitých podmínek může být alkohol zdraví prospěšný. Ano, ale musíte alkohol konzumovat střídmě. To znamená 20 – 30 gramů alkoholu denně. Také musíte konzumovat kvalitní destiláty, které neobsahují tolik cukru anebo suchá vína. Psali jsme, že alkohol tělo dehydratuje, tudíž byste měli alkohol prokládat dvojitým množstvím čisté vody. Dalším doporučením je nekombinovat více druhů alkoholu – jednak s tím má váš žaludek více práce a je větší šance, že budete mít následující den kocovinu.

Možná jste vášnivým milovníkem vína a zalíbila se vám vínová dieta, o které jsme psali v článku 5 bizarních diet, které byste neměli zkoušet. Alkohol pro tělo není prospěšný, zvlášť v případě, že chcete zhubnout. A vy už víte proč.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 • Rubriky

 • Štítky

 • Ceník

  Nový JičínÁčkofit studio

  Frýdek MístekÁčkofit studio

  Nový Jičín
  Úvodní trénink za akční cenu 199 Kčakce končí 1.7.2019
  Rezervovat

  1 trénink

  Úvodní trénink za akční cenu 199 Kč
  540 Kč
  Objednat

  Permanentka na 1 měsíc4 tréninky

  V ceně první diagnostika těla na InBody a další za zvýhodněnou cenu 199,-Kč
  490 KčCelková cena 1 960 Kč
  Objednat

  Permanentka na 2 měsíce8 tréninků

  Tady již budou znát pravidelné tréninkové lekce. V ceně první diagnostika těla na InBody a další za zvýhodněnou cenu 199,-Kč
  470 KčCelková cena 3 760 Kč
  Objednat

  Permanentka na 3 měsíce12 tréninků

  Trénink pod dozorem trenéra. Poznáte na sobě: – úbytek nežádoucích tuků – zpevnění těla – nárůst svalové hmoty – konec bolestí zad. V ceně první diagnostika těla na InBody a další za zvýhodněnou cenu 199,-Kč
  440 KčCelková cena 5 280 Kč
  Objednat

  30 tréninkůPlatnost 12 měsíců

  V ceně první diagnostika těla na InBody a další za zvýhodněnou cenu 199,-Kč
  390 KčCelková cena 11 700 Kč
  Objednat
  Úvodní trénink za akční cenu 199 Kčakce končí 1.7.2019
  Rezervovat
  Frýdek Místek
  Úvodní trénink za akční cenu 199,-akce končí 1.10.2019
  Rezervovat
  Cvičte sami nebo s parťákem Pro jednoho, můžete cvičit 
s dalším klientem Akce Parťák
  Jste dva a šetříte

  1 trénink

  Úvodní trénink je vždy delší a bude obsahovat: – kompletní vysvětlení tréninků EMS
  590 Kč
  Objednat

  Permanentka na 1 měsíc4 tréninky

  Akční cena na diagnostiku těla za zvýhodněnou cenu 199,-Kč.
  539 KčCelková cena 2 156 Kč
  Objednat
  486 KčCelková cena 1 944 Kč
  Objednat

  Permanentka na 2 měsíce8 tréninků

  Tady již budou znát pravidelné tréninkové lekce. Akční cena na diagnostiku těla za zvýhodněnou cenu 199,-Kč.
  499 KčCelková cena 3 992 Kč
  Objednat
  439 KčCelková cena 3 512 Kč
  Objednat

  Permamentka na 3 měsíce12 tréninků

  Trénink pod dozorem trenéra. Poznáte na sobě: – úbytek nežádoucích tuků – zpevnění těla – nárůst svalové hmoty – konec bolestí zad. Akční cena na diagnostiku těla za zvýhodněnou cenu 199,-Kč.
  469 KčCelková cena 5 628 Kč
  Objednat
  419 KčCelková cena 5 028 Kč
  Objednat

  40 tréninkůPlatnost 12 měsíců

  Akční cena na diagnostiku těla za zvýhodněnou cenu 199,-Kč.
  395 KčCelková cena 15 800 Kč
  Objednat
  Úvodní trénink za akční cenu 199,-akce končí 1.10.2019
  Rezervovat