fbpx

Co s vaším tělem udělá sklenka vína? Podporuje hubnutí?

1019

O víně se traduje, že má nespočet blahodárných účinků na naše zdraví. Pravdou je, že po sklence vína je člověk veselejší a myslí pozitivně. Víno v těle aktivuje hormon serotin ovlivňující náladu a pocity – vnitřní počasí člověka. Blahodárný vliv při návalu pocitu pohody a uvolnění má s vínem spojen asi každý. Nicméně my se podíváme, jestli tak pozitivní účinky víno přináší i našemu fyzickému tělu.

Víno a hubnutí, jde to dohromady?

Co se týče trávení, tak víno trávení povzbuzuje. Současně má víno antibakteriální účinky, čímž zabraňuje infekci zažívacího traktu způsobeného potravinami. Pokud budete pravidelně pít víno, bude to prevenci proti rakovině trávící soustavy. A navíc vám víno pomůže při vstřebávání vitamínů a minerálů. A nyní se dostáváme k palčivému tématu hubnutí. Víno opravdu usnadňuje trávení tuků, které přijmete ze stravy. Tuky a další látky, které se nerozpustí ve vodě, se rozpustí ve víně potažmo v alkoholu.

A nyní se dostáváme k samotnému úbytku hmotnosti. Víno jako takové, obsahuje málo kalorií, které by se ukládaly ve formě tuků. Kalorie, které víno obsahuje, mají tendenci k okamžitému spálení. Víno je tedy skvělou volbou na letošní plesy, kde si zatančíte – nebudete muset mít žádné výčitky. Pokud ale budete tělo zásobovat alkoholem příliš, bude to mít efekt opačný. I v tomto případě platí, že všeho moc škodí a je potřeba pít s mírou. Jedna až dvě skleničky by měly v průběhu večera postačit.

Podporuje imunitu?

Jak jsme již psali, víno má antibakteriální účinky, takže zabíjí zdraví škodlivé radikály v trávící soustavě. Na blogu vyšel článek, který varoval v konzumaci alkoholu při nemoci, protože imunitní systém oslabuje. Víno, jako jediný alkoholický nápoj imunitu nezatěžuje a podporuje ji. Konzumací vína můžete předejít virovému onemocnění, např. chřipce. A ptáte se jaká je přiměřená dávka “léčivého” vína? Nebojte se dopřát si 0,3 l za den.

Zlepšuje či zhoršuje zdravotní stav?

Pokud jste článek dočetli až sem, víte, že víno má opravdu jen samé pozitivní účinky. Víno je ve své podstatě lék a jednou sklenkou denně prospějete jak svému tělo, tak mysli. Oproti ostatnímu alkoholu se víno vymyká a nelze ho házet do této škatulky. Víno je prevencí proti cukrovce, rakovině či kardiovaskulárním onemocněním. Pomůže vám i v případě, že máte zvýšený cholesterol. Cholesterol se dělí na dva druhy – negativní LDL a pozitivní HDL. Hladinu negativního cholesterolu v krvi snižuje a množství pozitivního cholesterolu zvyšuje. Máte-li vysoký krevní tlak, nemusíte se konzumace vína obávat, spíše naopak. Opět tu platí, že se víno vymyká z ostatních alkoholů a krevní tlak snižuje.

Za zmínku stojí také tzv. Francouzský paradox. Jak už název napovídá, týká se Francie. Francouzská kuchyně je bohatá na živočišné tuky, které se nejlépe rozpouštějí v alkoholu, ve víně. Francie je velkým vyhlášeným producentem vína a tak je jasné, že ho Francouzi pijí ve velkém. Je známo, že Francouzi se moc nevěnují pohybu a často kouří. To vše naznačuje, že by měli mít problém s uspáváním cév a srdečními problémy. Jenže opak je pravdou, ve Francii je nejnižší úmrtnost na srdeční choroby a tajemstvím je opravdu víno. Na zdraví!

 • Rubriky

 • Štítky

 • Ceník

  Nový JičínÁčkofit studio

  Frýdek MístekÁčkofit studio

  Nový Jičín
  Úvodní trénink za akční cenu 199 Kčakce končí 1.4.2023
  Rezervovat

  Permanentka na 1 měsíc4 tréninky

  V ceně první diagnostika těla na InBody a další za zvýhodněnou cenu 199,-Kč
  536 KčCelková cena 2 144 Kč
  Objednat

  Permanentka na 2 měsíce8 tréninků

  10% sleva na nákup fitness výživy a doplňků. Tady již budou znát pravidelné tréninkové lekce. V ceně první diagnostika těla na InBody a další za zvýhodněnou cenu 199,-Kč
  489 KčCelková cena 3 912 Kč
  Objednat

  Permanentka na 3 měsíce12 tréninků

  10% sleva na nákup fitness výživy a doplňků. Trénink pod dozorem trenéra. Poznáte na sobě: – úbytek nežádoucích tuků – zpevnění těla – nárůst svalové hmoty – konec bolestí zad. V ceně první diagnostika těla na InBody a další za zvýhodněnou cenu 199,-Kč
  469 KčCelková cena 5 628 Kč
  Objednat

  Permanentka na 6 měsíce24 tréninků

  10% sleva na nákup fitness výživy a doplňků. Nekompromisní volba k vytouženým cílům. Akční cena na diagnostiku těla za zvýhodněnou cenu 199,-Kč.
  445 KčCelková cena 10 680 Kč
  Objednat

  40 tréninkůPlatnost 12 měsíců

  10% sleva na nákup fitness výživy a doplňků. V ceně první diagnostika těla na InBody a další za zvýhodněnou cenu 199,-Kč
  422 KčCelková cena 16 880 Kč
  Objednat

  1 trénink

  Úvodní trénink za akční cenu 199 Kč
  640 Kč
  Objednat
  Úvodní trénink za akční cenu 199 Kčakce končí 1.4.2023
  Rezervovat
  Frýdek Místek
  Úvodní trénink za akční cenu 199,-akce končí 1.7.2024
  Rezervace
  Cvičte sami nebo s parťákem Pro jednoho, můžete cvičit 
s dalším klientem Akce Parťák
  Jste dva a šetříte

  Permanentka na 1 měsíc / PLATNOST 2 MĚSÍCE4 tréninky

  Akční cena na diagnostiku těla za zvýhodněnou cenu 199,-Kč.
  589 KčCelková cena 2 356 Kč
  Objednat
  536 KčCelková cena 2 144 Kč
  Objednat

  Permanentka na 2 měsíce / PLATNOS 3 MĚSÍCE8 tréninků

  10% sleva na nákup fitness výživy a doplňků. Tady již budou znát pravidelné tréninkové lekce. Akční cena na diagnostiku těla za zvýhodněnou cenu 199,-Kč.
  549 KčCelková cena 4 392 Kč
  Objednat
  489 KčCelková cena 3 912 Kč
  Objednat

  Permamentka na 3 měsíce / PLATNOST 4 MĚSÍCE12 tréninků

  10% sleva na nákup fitness výživy a doplňků. Trénink pod dozorem trenéra. Poznáte na sobě: – úbytek nežádoucích tuků – zpevnění těla – nárůst svalové hmoty – konec bolestí zad. Akční cena na diagnostiku těla za zvýhodněnou cenu 199,-Kč.
  519 KčCelková cena 6 228 Kč
  Objednat
  469 KčCelková cena 5 628 Kč
  Objednat

  Permanentka na 6 měsíce / PLATNOST 7 MĚSÍCŮ24 tréninků

  10% sleva na nákup fitness výživy a doplňků. Nekompromisní volba k vytouženým cílům. Akční cena na diagnostiku těla za zvýhodněnou cenu 199,-Kč.
  466 KčCelková cena 11 184 Kč
  Objednat
  466 KčCelková cena 11 184 Kč
  Objednat

  40 tréninkůPlatnost 12 měsíců

  10% sleva na nákup fitness výživy a doplňků. Akční cena na diagnostiku těla za zvýhodněnou cenu 199,-Kč.
  445 KčCelková cena 17 800 Kč
  Objednat

  1 trénink

  690 Kč
  Objednat
  Úvodní trénink za akční cenu 199,-akce končí 1.7.2024
  Rezervace