fbpx

Imunitní systém: jak ho podpořit?

678

S podzimem přichází sychravé a chladné dny, které s sebou přináší vyšší riziko nachlazení. V tomto období musíte pomoci tělu k podpoře imunitního systému. Teplé oblečení je správným krokem, ale zdaleka není jediným opatřením, které je třeba provést. Imunitní systém se musí podporovat především zevnitř. Poradíme vám, jak na to.

Dostatek spánku

V zimním období je člověk mnohem unavenější, než je tomu v teplých měsících. Přispívá k tomu také posun času, kdy vstáváme za tmy a často se i za tmy vracíme z práce. Stmívá se již v pozdním odpoledni. Na náš organismus působí denní světlo jako stimulant, pokud ho nemáme dostatek, popadá nás únava. Proto si naordinujte o 1 – 2 hodiny spánku navíc, pokud máte možnost, dejte si “dvacet” po obědě. Dbejte také na to, aby byl spánek kvalitní a ničím nerušený. Na vašem těle se tato změna odrazí jen pozitivně. Důvody, proč je spánek prospěšný se dozvíte v našem článku (odkaz na článek).

Příjem vitamínů

Vitamíny zvyšují tělesnou obranyschopnost. Do těla se nám dostávají v potravinách, ale není na škodu, když je budeme přijímat jako doplňky zdravé stravy a sice v tabletkách či pilulkách. Pokud ve vašem stravování chybí minerální látky a vitamíny, pravděpodobně budete mít oslabený imunitní systém, a budete tedy častěji nemocní. Není náhoda, že si v tomto období kupujeme citrusy a další exotické ovoce jako je např. ananas či kiwi. Právě v tomto ovoci je obsažen vitamín C, který je jedním z nejdůležitějších vitamínů. Dále je obsažen například v paprice, brokolici, v jahodách, v bramborách nebo třeba v rakytníku. Důležité je zmínit horčík neboli magnézium. Hořčík dokáže snížit únavu a stres. Je obsažen v banánu, fazolích, čočce, špenátu. Od věci není pravidelná kozumace česněku a cibule, není nutné je konzumovat syrové, můžete je přidat třeba do polévky J. Jste-li kuřáci pamatujte, že kouření cigaret snižuje zásobu vitamínů v těle, zvyšte tedy jejich příjem.

Rybí tuk, bylinky a zázvor

Specialitou, která je známá především od našich babiček je rybí tuk. Obsahuje omega-3 mastné kyseliny DHA a EPA, které si tělo neumí samo vytvořit. Zázračné působí na imunitu, ale také zlepšuje činnost mozku a zraku. Dalším posilovačem obranyschopnosti jsou probiotika – tělu prospěšné bakterie. Jak jsou prospěšné? Starají se o čistotu střev a odstraňují nežádoucí organismy. Nyní dojde také na bylinky. K posílení imunity nejlépe poslouží echinacea, která má současně antibakteriální účinek. Místo echinacei můžete užívat lichořeřišnici, která má obdobné učinky. A samozřejmostí je zázvor. Připravit si ho můžete mnoha způsoby – čaj, nastrouhat do jídla, konzumovat ho syrový či sušený. Zázvor je prevencí proti infekcím, zahřívá organismus a zabíjí nebezpečné bakterie.

K preventivní péči o imunitní systém neodmyslitelně patří pravidelný pohyb – dochází k zahřání organismu, který se potřebuje ochladit, tudíž přichází na řadu pocení. Pot je jedním z nástrojů těla, jak se zbavit škodlivých látek a bakterií. Vaše tělo a sice imunitní systém má nyní těžké období. Pomáhejte tělu zdravou životosprávou, pravidelným pohybem a doplňujte hladinu vitamínů. Nemusíte být nutně obětí nachlazení či chřipky.

 • Rubriky

 • Štítky

 • Ceník

  Nový JičínÁčkofit studio

  Frýdek MístekÁčkofit studio

  Nový Jičín
  Úvodní trénink za akční cenu 199 Kčakce končí 1.4.2023
  Rezervovat

  Permanentka na 1 měsíc4 tréninky

  V ceně první diagnostika těla na InBody a další za zvýhodněnou cenu 199,-Kč
  536 KčCelková cena 2 144 Kč
  Objednat

  Permanentka na 2 měsíce8 tréninků

  10% sleva na nákup fitness výživy a doplňků. Tady již budou znát pravidelné tréninkové lekce. V ceně první diagnostika těla na InBody a další za zvýhodněnou cenu 199,-Kč
  489 KčCelková cena 3 912 Kč
  Objednat

  Permanentka na 3 měsíce12 tréninků

  10% sleva na nákup fitness výživy a doplňků. Trénink pod dozorem trenéra. Poznáte na sobě: – úbytek nežádoucích tuků – zpevnění těla – nárůst svalové hmoty – konec bolestí zad. V ceně první diagnostika těla na InBody a další za zvýhodněnou cenu 199,-Kč
  469 KčCelková cena 5 628 Kč
  Objednat

  Permanentka na 6 měsíce24 tréninků

  10% sleva na nákup fitness výživy a doplňků. Nekompromisní volba k vytouženým cílům. Akční cena na diagnostiku těla za zvýhodněnou cenu 199,-Kč.
  445 KčCelková cena 10 680 Kč
  Objednat

  40 tréninkůPlatnost 12 měsíců

  10% sleva na nákup fitness výživy a doplňků. V ceně první diagnostika těla na InBody a další za zvýhodněnou cenu 199,-Kč
  422 KčCelková cena 16 880 Kč
  Objednat

  1 trénink

  Úvodní trénink za akční cenu 199 Kč
  640 Kč
  Objednat
  Úvodní trénink za akční cenu 199 Kčakce končí 1.4.2023
  Rezervovat
  Frýdek Místek
  Úvodní trénink za akční cenu 199,-akce končí 1.4.2023
  Rezervace
  Cvičte sami nebo s parťákem Pro jednoho, můžete cvičit 
s dalším klientem Akce Parťák
  Jste dva a šetříte

  Permanentka na 1 měsíc / PLATNOST 2 MĚSÍCE4 tréninky

  Akční cena na diagnostiku těla za zvýhodněnou cenu 199,-Kč.
  589 KčCelková cena 2 356 Kč
  Objednat
  536 KčCelková cena 2 144 Kč
  Objednat

  Permanentka na 2 měsíce / PLATNOS 3 MĚSÍCE8 tréninků

  10% sleva na nákup fitness výživy a doplňků. Tady již budou znát pravidelné tréninkové lekce. Akční cena na diagnostiku těla za zvýhodněnou cenu 199,-Kč.
  549 KčCelková cena 4 392 Kč
  Objednat
  489 KčCelková cena 3 912 Kč
  Objednat

  Permamentka na 3 měsíce / PLATNOST 4 MĚSÍCE12 tréninků

  10% sleva na nákup fitness výživy a doplňků. Trénink pod dozorem trenéra. Poznáte na sobě: – úbytek nežádoucích tuků – zpevnění těla – nárůst svalové hmoty – konec bolestí zad. Akční cena na diagnostiku těla za zvýhodněnou cenu 199,-Kč.
  519 KčCelková cena 6 228 Kč
  Objednat
  469 KčCelková cena 5 628 Kč
  Objednat

  Permanentka na 6 měsíce / PLATNOST 7 MĚSÍCŮ24 tréninků

  10% sleva na nákup fitness výživy a doplňků. Nekompromisní volba k vytouženým cílům. Akční cena na diagnostiku těla za zvýhodněnou cenu 199,-Kč.
  466 KčCelková cena 11 184 Kč
  Objednat
  466 KčCelková cena 11 184 Kč
  Objednat

  40 tréninkůPlatnost 12 měsíců

  10% sleva na nákup fitness výživy a doplňků. Akční cena na diagnostiku těla za zvýhodněnou cenu 199,-Kč.
  445 KčCelková cena 17 800 Kč
  Objednat

  1 trénink

  690 Kč
  Objednat
  Úvodní trénink za akční cenu 199,-akce končí 1.4.2023
  Rezervace