fbpx

Jídla do krabičky – máme pro vás 8 chutných tipů

667

Pokud pravidelně cvičíte a je pro vás důležité, jak se během dne stravujete, určitě si přečtěte naše tipy na zdravé krabičkové pokrmy. Nemusíte si platit dovážku firem na krabičkové diety. Pestrou stravu do krabiček si zvládnete připravit sami doma. V rámci zdravého životního stylu se doporučuje jíst pětkrát denně. Je jasné, že během pracovního týdne nemůžete stravu striktně dodržovat. V takovém případě nám mohou pomoci krabičky, do kterých si připravéme jídlo dle vlastní chuti.

1) Kus-kus se zeleninou a žampiony

Skvělou přílohou je kus-kus, který můžete vařit na sladko či na slano. V tomto případě se budeme držet slané varianty. Kus-kus můžete pouze zalít vařící vodou a nebo ho povařte na plotně – záleží na vaší chuti. Na pánvi si osmažíte oblíbenou zeleninu se žampiony, přídáte kus-kus a okořeníte. Po vychladnutí pokrm jen přesypete do krabičky.

2) Smoothie dle chuti s proteinem

Trend zvaný smootie stále trvá. Namixujte si ovoce, které máte rádi a přidejte 1-2 odměrky proteinu – přelijte do shakeru. Máte připravenou vydatnou svačinu nebo lehčí oběd 🙂

3) Rýže s kuřecím masem

Klasikou mezi sportovci je kuře s rýží či rýže s kuřecím. Doporučuje se při redukci váhy a také při nabírání objemu (záleží na poměru proteinů a sacharidů). Abyste si oběd zpříjemnili, můžete rýži smíchat s různými druhy semínek (chia semínka, slunečnicová, dýňová…) či s oříšky. Kuřecí maso pak můžete připravovat na bylinkách. A samozřejmě pokrm můžete doplnit salátem.

4) Ovesná kaše s hořkou čokoládou

Ovesná kaše se doporučuje především v ranních až dopoledních hodinách. Ovesné vločky obsahují velké množství vlákniny, tudíž vás zasytí na delší dobu. Nicméně můžete si ovesnou kaši připravit i do krabičky na oběd. Přidat do ní můžete kokosové lupínky, skořici, javorový sirup, sušené ovoce… Dokud je ještě kaše horká, nechte v ní rozpustit čtvereček hořké čokolády 🙂

5) Ovocný salátek (zázvor, mango,mrkev, pomeranč, chia semínka, kešu oříšky)

Jako vitamínovou bombu si můžete připravit ovocnou svačinku. Fantazii a chuti se meze nekladou, záleží na tom, aby vám chutnalo. Ovoce můžete nakrájet nebo nastrouhat.

6) Vejce a rýžové chlebíčky

Vajíčka jsou známá vysokým obsahem proteinu. Stejně jako kuřecí maso, se doporučují při dietách. Vajíčka můžete konzumovat v různých formách. My doporučujeme míchaná vajíčka, která si připravíte na jarní cibulce a přidáte slunečnicová semínka. Vajíčka pak můžete doplnit cherry rajčátky a přikusovat rýžové chlebíčky.

7) Fazolové špagety s tofu a kokosovým mlékem

Protein není jen v mase a vejcích, ale také ve speciálních proteinových těstovinách. Jsou lahodné s kořeněným tofu a zalité kokosovým mlékem.

8) Opečené brambory s šunkou a zeleninou

Vařené brambory opečte na pánvi, přidejte kuřecí šunku zeleninu dle chuti. Můžete přidat vejce a pažitku.

Vybrali jsme pro vás jídla, která můžete konzumovat i za studena. Ne vždy je možnost jídlo ohřát. Doufáme, že nějaký z našich chutných tipů vyzkoušíte a třeba si ho oblíbíte 🙂

 • Rubriky

 • Štítky

 • Ceník

  Nový JičínÁčkofit studio

  Frýdek MístekÁčkofit studio

  Nový Jičín
  Úvodní trénink za akční cenu 199 Kčakce končí 1.4.2023
  Rezervovat

  Permanentka na 1 měsíc4 tréninky

  V ceně první diagnostika těla na InBody a další za zvýhodněnou cenu 199,-Kč
  536 KčCelková cena 2 144 Kč
  Objednat

  Permanentka na 2 měsíce8 tréninků

  10% sleva na nákup fitness výživy a doplňků. Tady již budou znát pravidelné tréninkové lekce. V ceně první diagnostika těla na InBody a další za zvýhodněnou cenu 199,-Kč
  489 KčCelková cena 3 912 Kč
  Objednat

  Permanentka na 3 měsíce12 tréninků

  10% sleva na nákup fitness výživy a doplňků. Trénink pod dozorem trenéra. Poznáte na sobě: – úbytek nežádoucích tuků – zpevnění těla – nárůst svalové hmoty – konec bolestí zad. V ceně první diagnostika těla na InBody a další za zvýhodněnou cenu 199,-Kč
  469 KčCelková cena 5 628 Kč
  Objednat

  Permanentka na 6 měsíce24 tréninků

  10% sleva na nákup fitness výživy a doplňků. Nekompromisní volba k vytouženým cílům. Akční cena na diagnostiku těla za zvýhodněnou cenu 199,-Kč.
  445 KčCelková cena 10 680 Kč
  Objednat

  40 tréninkůPlatnost 12 měsíců

  10% sleva na nákup fitness výživy a doplňků. V ceně první diagnostika těla na InBody a další za zvýhodněnou cenu 199,-Kč
  422 KčCelková cena 16 880 Kč
  Objednat

  1 trénink

  Úvodní trénink za akční cenu 199 Kč
  640 Kč
  Objednat
  Úvodní trénink za akční cenu 199 Kčakce končí 1.4.2023
  Rezervovat
  Frýdek Místek
  Úvodní trénink za akční cenu 199,-akce končí 1.7.2024
  Rezervace
  Cvičte sami nebo s parťákem Pro jednoho, můžete cvičit 
s dalším klientem Akce Parťák
  Jste dva a šetříte

  Permanentka na 1 měsíc / PLATNOST 2 MĚSÍCE4 tréninky

  Akční cena na diagnostiku těla za zvýhodněnou cenu 199,-Kč.
  589 KčCelková cena 2 356 Kč
  Objednat
  536 KčCelková cena 2 144 Kč
  Objednat

  Permanentka na 2 měsíce / PLATNOS 3 MĚSÍCE8 tréninků

  10% sleva na nákup fitness výživy a doplňků. Tady již budou znát pravidelné tréninkové lekce. Akční cena na diagnostiku těla za zvýhodněnou cenu 199,-Kč.
  549 KčCelková cena 4 392 Kč
  Objednat
  489 KčCelková cena 3 912 Kč
  Objednat

  Permamentka na 3 měsíce / PLATNOST 4 MĚSÍCE12 tréninků

  10% sleva na nákup fitness výživy a doplňků. Trénink pod dozorem trenéra. Poznáte na sobě: – úbytek nežádoucích tuků – zpevnění těla – nárůst svalové hmoty – konec bolestí zad. Akční cena na diagnostiku těla za zvýhodněnou cenu 199,-Kč.
  519 KčCelková cena 6 228 Kč
  Objednat
  469 KčCelková cena 5 628 Kč
  Objednat

  Permanentka na 6 měsíce / PLATNOST 7 MĚSÍCŮ24 tréninků

  10% sleva na nákup fitness výživy a doplňků. Nekompromisní volba k vytouženým cílům. Akční cena na diagnostiku těla za zvýhodněnou cenu 199,-Kč.
  466 KčCelková cena 11 184 Kč
  Objednat
  466 KčCelková cena 11 184 Kč
  Objednat

  40 tréninkůPlatnost 12 měsíců

  10% sleva na nákup fitness výživy a doplňků. Akční cena na diagnostiku těla za zvýhodněnou cenu 199,-Kč.
  445 KčCelková cena 17 800 Kč
  Objednat

  1 trénink

  690 Kč
  Objednat
  Úvodní trénink za akční cenu 199,-akce končí 1.7.2024
  Rezervace