fbpx

Když vás honí mlsná: 7 zdravých „cukrovinek“ s rychlou přípravou

726

Každému se někdy stane, že má nepřemožitelnou chuť na něco sladkého. Bohužel ne vždy je to ovoce. Sladkého mlsání se nemusíte vzdávat ani na dráze zdravého životního stylu. Cukrovinky pečené podle receptů našich babiček jsou velmi chutné, ale také velmi sladké a tučné. Nabídneme vám námi osvědčené alternativy, které jsou stejně chutné, ale také zdravé! A co je nejdůležitější – jejich příprava je snadná a rychlá.

 • Zdravé perníčky

Tradiční perníčky miluje snad každý. Můžete je ale připravit jinak a lépe. Stačí jednoduchý trik – klasickou mouku nahraďte ořechovou moukou a cukr nahraďte medem. Zkuste se obejít bez cukrové polevy na zdobení. Pokud perníčky budete chtít ozdobit, smočte je v rozpuštěné hořké čokoládě.

 • Arašídové košíčky

K přípravě arašídových košíčků budete potřebovat pouze 2 suroviny a sice arašídové máslo a čokoládu. Do malých papírových košíčků nalejte rozehřátou čokoládu, stačí na dno. Následně přidejte lžičku arašídového másla, které opět zalijete čokoládou. Košíčky necháte ztuhnout a vychutnáte si je.

 • Oříškové kuličky

Jak už název napovídá, dáme příležitost oříškům. Smíchejte kešu, lískové oříšky, arašídy, mandle, pekanové ořechy… rozdrťte je a přidejte kokosový olej, aby se vytvořila jednotná směs. Vymodelujte z ní kuličky, velikost záleží na vás, a obalte je například v kakau.

 • Řepové brownies

Brownies je oblíbencem skoro každého. Prozradíme vám, jak si připravit brownies z červené řepy! Nejprve si vytvořte pyré z červené řepy, smíchejte ho s rozehřátou hořkou čokoládou a kouskem másla. Poté přidejte kakao, med a mandlovou mouku. Pekáč vymažte kokosovým olejem a vysypte hrubou moukou. Takto připravené brownies pečte přibližně 20 minut.

 • Jogurtové cukroví

V jednoduchosti je krása. Tohoto moudra se budeme držet při přípravě jogurtového cukroví. Stačí vám libovolné množství bílého, nejlépe řeckého jogurtu. Ten oslaďte umělým sladidlem nebo medem. Můžete přisypat skořici. Ochucený jogurt přendejte do nádobky na led a následně přidejte, co se vám zlíbí. Jogurt můžete posypat čokoládou, posypat jej oříšky, ovocem apod. Nádobky s jogurtem vložte do mrazáku a po uplynutí 24 hodin, si pochutnáte na výborné pochoutce.

 • Matcha kuličky

Jedním z nejlepších druhů zdravého cukroví jsou matcha kuličky. Matcha se stala velmi oblíbenou surovinou. Matcha prášek se přidává do kávy, do dortů a také do našeho cukroví. A jak si lahodné kuličky připravit doma? Do mísy nasypte kokosovou mouku, kterou seženete v obchodě se zdravou výživou, přidejte rozehřátou, nejlépe hořkou čokoládu a oblíbený druh namletých oříšků. Všechny suroviny sjednoťte do hmoty, z které pak uhnětete kuličky. Povrch kuliček bude lepkavý, tudíž je můžete obalit například ve strouhaném kokosu.

 • Perníkové kuličky

Na perníkové kuličky potřebujete burákové máslo, do kterého dle chuti přidáte skořici a perníkové koření. Následně přimícháte drcené arašídy/mandle/lískové oříšky/pistácie. Z promíchané směsi pak vytvarujte malé kuličky. Kuličky pak dejte do lednice, aby si udržely svůj tvar. Příprava kuliček vám zabere pár minut.

 

 

 • Rubriky

 • Štítky

 • Ceník

  Nový JičínÁčkofit studio

  Frýdek MístekÁčkofit studio

  Nový Jičín
  Úvodní trénink za akční cenu 199 Kčakce končí 1.4.2023
  Rezervovat

  Permanentka na 1 měsíc4 tréninky

  V ceně první diagnostika těla na InBody a další za zvýhodněnou cenu 199,-Kč
  536 KčCelková cena 2 144 Kč
  Objednat

  Permanentka na 2 měsíce8 tréninků

  10% sleva na nákup fitness výživy a doplňků. Tady již budou znát pravidelné tréninkové lekce. V ceně první diagnostika těla na InBody a další za zvýhodněnou cenu 199,-Kč
  489 KčCelková cena 3 912 Kč
  Objednat

  Permanentka na 3 měsíce12 tréninků

  10% sleva na nákup fitness výživy a doplňků. Trénink pod dozorem trenéra. Poznáte na sobě: – úbytek nežádoucích tuků – zpevnění těla – nárůst svalové hmoty – konec bolestí zad. V ceně první diagnostika těla na InBody a další za zvýhodněnou cenu 199,-Kč
  469 KčCelková cena 5 628 Kč
  Objednat

  Permanentka na 6 měsíce24 tréninků

  10% sleva na nákup fitness výživy a doplňků. Nekompromisní volba k vytouženým cílům. Akční cena na diagnostiku těla za zvýhodněnou cenu 199,-Kč.
  445 KčCelková cena 10 680 Kč
  Objednat

  40 tréninkůPlatnost 12 měsíců

  10% sleva na nákup fitness výživy a doplňků. V ceně první diagnostika těla na InBody a další za zvýhodněnou cenu 199,-Kč
  422 KčCelková cena 16 880 Kč
  Objednat

  1 trénink

  Úvodní trénink za akční cenu 199 Kč
  640 Kč
  Objednat
  Úvodní trénink za akční cenu 199 Kčakce končí 1.4.2023
  Rezervovat
  Frýdek Místek
  Úvodní trénink za akční cenu 199,-akce končí 1.7.2024
  Rezervace
  Cvičte sami nebo s parťákem Pro jednoho, můžete cvičit 
s dalším klientem Akce Parťák
  Jste dva a šetříte

  Permanentka na 1 měsíc / PLATNOST 2 MĚSÍCE4 tréninky

  Akční cena na diagnostiku těla za zvýhodněnou cenu 199,-Kč.
  589 KčCelková cena 2 356 Kč
  Objednat
  536 KčCelková cena 2 144 Kč
  Objednat

  Permanentka na 2 měsíce / PLATNOS 3 MĚSÍCE8 tréninků

  10% sleva na nákup fitness výživy a doplňků. Tady již budou znát pravidelné tréninkové lekce. Akční cena na diagnostiku těla za zvýhodněnou cenu 199,-Kč.
  549 KčCelková cena 4 392 Kč
  Objednat
  489 KčCelková cena 3 912 Kč
  Objednat

  Permamentka na 3 měsíce / PLATNOST 4 MĚSÍCE12 tréninků

  10% sleva na nákup fitness výživy a doplňků. Trénink pod dozorem trenéra. Poznáte na sobě: – úbytek nežádoucích tuků – zpevnění těla – nárůst svalové hmoty – konec bolestí zad. Akční cena na diagnostiku těla za zvýhodněnou cenu 199,-Kč.
  519 KčCelková cena 6 228 Kč
  Objednat
  469 KčCelková cena 5 628 Kč
  Objednat

  Permanentka na 6 měsíce / PLATNOST 7 MĚSÍCŮ24 tréninků

  10% sleva na nákup fitness výživy a doplňků. Nekompromisní volba k vytouženým cílům. Akční cena na diagnostiku těla za zvýhodněnou cenu 199,-Kč.
  466 KčCelková cena 11 184 Kč
  Objednat
  466 KčCelková cena 11 184 Kč
  Objednat

  40 tréninkůPlatnost 12 měsíců

  10% sleva na nákup fitness výživy a doplňků. Akční cena na diagnostiku těla za zvýhodněnou cenu 199,-Kč.
  445 KčCelková cena 17 800 Kč
  Objednat

  1 trénink

  690 Kč
  Objednat
  Úvodní trénink za akční cenu 199,-akce končí 1.7.2024
  Rezervace