fbpx

Jak neztratit vůli při cvičení?

888

Jsou chvíle, kdy se vám nedaří, nevidíte na těle žádné výsledky a ztrácí chuť ve cvičení pokračovat? Nejste sami, takové stavy občas mívá každý. Nejdůležitější ale je, abyste věděli, jak je přečkat. Dáme vám několik typů, které je dobré udělat na samém začátku vaší změny. Vše dokumentujte, abyste měli stále na očích, co jste dokázali a kam směřujete.

1) Stanovte si cíl

Nejprve si musíte ujasnit svůj cíl. Chcete zhubnout? Chcete vytvarovat postavu? Chcete se jen začít pravidelně hýbat? Chcete ztratit kila, abyste se dostali na váhu,kterou jste měli v 27? Nezáleží vám na váze a chcete své tělo zpevnit? Než začnete, musíte si kladně odpovědět alespoň na jednu z těchto otázek, čímž si definujete svůj cíl. Když máte stanovený cíl, zvolíte si k němu tu správnou cestu. Musíte si uvědomit, že cesta bude dlouhá a musíte vytrvat. Ve vytrvalosti by vám mělo pomáhat přesvědčení či pohnutka,proč jste se ke změně vůbec odhodlali. Osobní důvod ke změně je vždy zásadní a musíte oněm být přesvědčeni po celou dobu změny.

 

Alternativním způsobem stanovení cíle je to, že si nebudete stanovovat pouze jeden cíl, ale stanovíte si jich několik. Po vámi zvoleném časovém intervalu si budete stanovovat dílčí cíle, kterých budete chtít dosáhnout. Tento způsob se hodí pro lidi, kteří jsou netrpělivý a potřebují se neustále někam posouvat. Také pro lidi, kteří nemají jasně definovaný svůj velký cíl. Například můžete nejprve své tělo posilovat po dobu dvou měsíců. Následující měsíc budete redukovat tuky a upravovat jídelníček a poslední měsíc se budete chtít dostat na vysněnou váhu a nebo na tělesné parametry. Může se vám také stát, že v průběhu “změnovém procesu” zjistíte, že vás cvičení a zdravý životní styl baví a už vám tolik nezáleží na změně vašeho vzhledu nebo obráceně. Vše je relativní. Nicméně krátkodobý či dlouhodobý cíl si stanovte, ať se máte od čeho odrazit.

 

2) Změny dokumentujte

Když budete začínat se změnou životního stylu, určitě si dokumentujte své výstupy. Na začátku se vyfoťte, zaznamenejte si svůj dosavadní jídelníček a změřte své tělesné partie. Vytvořte si deník, kam budete pravidelně zaznamenávat změny, kterými vaše tělo a psychika prochází. A proč byste to měli dělat? Když se náhodou dostanete do beznaděje, že neuvidíte žádné změny a nebudete chtít pokračovat, podíváte se na minulé stránky vašeho deníku, což bude důkaz, že jste změny dosáhli. Můžete si také nechat udělat diagnostiku těla, kdy se vám procentuálně změří složky vašeho těla.

 

3) Mějte na paměti, proč jste se pro změnu rozhodli

Na nějaké viditelné místo, si vylepte/zapište/zakreslete/nastavte důvod, proč cvičíte. Můžete si ho nalepit do auta, nastavit si obrázek svého vysněného těla na tapetu telefonu, napište si ho na zrcadlo, do lednice nebo do peněženky. Musíte se na chvíli stát snílkem, který má svůj cíl neustále na paměti.

 

4) Děláte to pro zdraví

I kdyby všechna vaše přesvědčení, která se týkají změny vzhledu k lepšímu selhala, myslete na to, že to děláte minimálně pro zdraví.

 

5) Mějte se rádi 

Ať jste na začátku nebo na konci své proměny, mějte se rádi. Netrestejte se, dopřejte si vše, co byste dopřáli vašemu nejmilovanějšímu člověku. Nesmíte si říkat, začnu se mít rád/a až zhubnu, až se vejdu do těchto kalhot, do té doby ne. Při každém pohledu do zrcadla si řekněte, že jste krásní a že se máte rádi. Zdravá sebeláska by neměla být závislá na tom, jak člověk vypadá.

 • Rubriky

 • Štítky

 • Ceník

  Nový JičínÁčkofit studio

  Frýdek MístekÁčkofit studio

  Nový Jičín
  Úvodní trénink za akční cenu 199 Kčakce končí 1.4.2023
  Rezervovat

  Permanentka na 1 měsíc4 tréninky

  V ceně první diagnostika těla na InBody a další za zvýhodněnou cenu 199,-Kč
  536 KčCelková cena 2 144 Kč
  Objednat

  Permanentka na 2 měsíce8 tréninků

  10% sleva na nákup fitness výživy a doplňků. Tady již budou znát pravidelné tréninkové lekce. V ceně první diagnostika těla na InBody a další za zvýhodněnou cenu 199,-Kč
  489 KčCelková cena 3 912 Kč
  Objednat

  Permanentka na 3 měsíce12 tréninků

  10% sleva na nákup fitness výživy a doplňků. Trénink pod dozorem trenéra. Poznáte na sobě: – úbytek nežádoucích tuků – zpevnění těla – nárůst svalové hmoty – konec bolestí zad. V ceně první diagnostika těla na InBody a další za zvýhodněnou cenu 199,-Kč
  469 KčCelková cena 5 628 Kč
  Objednat

  Permanentka na 6 měsíce24 tréninků

  10% sleva na nákup fitness výživy a doplňků. Nekompromisní volba k vytouženým cílům. Akční cena na diagnostiku těla za zvýhodněnou cenu 199,-Kč.
  445 KčCelková cena 10 680 Kč
  Objednat

  40 tréninkůPlatnost 12 měsíců

  10% sleva na nákup fitness výživy a doplňků. V ceně první diagnostika těla na InBody a další za zvýhodněnou cenu 199,-Kč
  422 KčCelková cena 16 880 Kč
  Objednat

  1 trénink

  Úvodní trénink za akční cenu 199 Kč
  640 Kč
  Objednat
  Úvodní trénink za akční cenu 199 Kčakce končí 1.4.2023
  Rezervovat
  Frýdek Místek
  Úvodní trénink za akční cenu 199,-akce končí 1.7.2024
  Rezervace
  Cvičte sami nebo s parťákem Pro jednoho, můžete cvičit 
s dalším klientem Akce Parťák
  Jste dva a šetříte

  Permanentka na 1 měsíc / PLATNOST 2 MĚSÍCE4 tréninky

  Akční cena na diagnostiku těla za zvýhodněnou cenu 199,-Kč.
  589 KčCelková cena 2 356 Kč
  Objednat
  536 KčCelková cena 2 144 Kč
  Objednat

  Permanentka na 2 měsíce / PLATNOS 3 MĚSÍCE8 tréninků

  10% sleva na nákup fitness výživy a doplňků. Tady již budou znát pravidelné tréninkové lekce. Akční cena na diagnostiku těla za zvýhodněnou cenu 199,-Kč.
  549 KčCelková cena 4 392 Kč
  Objednat
  489 KčCelková cena 3 912 Kč
  Objednat

  Permamentka na 3 měsíce / PLATNOST 4 MĚSÍCE12 tréninků

  10% sleva na nákup fitness výživy a doplňků. Trénink pod dozorem trenéra. Poznáte na sobě: – úbytek nežádoucích tuků – zpevnění těla – nárůst svalové hmoty – konec bolestí zad. Akční cena na diagnostiku těla za zvýhodněnou cenu 199,-Kč.
  519 KčCelková cena 6 228 Kč
  Objednat
  469 KčCelková cena 5 628 Kč
  Objednat

  Permanentka na 6 měsíce / PLATNOST 7 MĚSÍCŮ24 tréninků

  10% sleva na nákup fitness výživy a doplňků. Nekompromisní volba k vytouženým cílům. Akční cena na diagnostiku těla za zvýhodněnou cenu 199,-Kč.
  466 KčCelková cena 11 184 Kč
  Objednat
  466 KčCelková cena 11 184 Kč
  Objednat

  40 tréninkůPlatnost 12 měsíců

  10% sleva na nákup fitness výživy a doplňků. Akční cena na diagnostiku těla za zvýhodněnou cenu 199,-Kč.
  445 KčCelková cena 17 800 Kč
  Objednat

  1 trénink

  690 Kč
  Objednat
  Úvodní trénink za akční cenu 199,-akce končí 1.7.2024
  Rezervace