Při běžném fungování je důležité mít neustále po ruce lahev s vodou. Voda je základní stavební složkou těla a tělo ji potřebuje neustále doplňovat. Nejpraktičtější je mít malou lahev stále v kabelce. Dejte si ale pozor, z jakého materiálu je lahev vyrobena.
Pití dostatečného množství vody nám může pomoci s nadbytečným ukládáním tuku. Ledviny potřebují vodu pro správné plnění funkce vylučování odpadu. V případě nedostatku vody se aktivují játra. Jednou z funkcí jater je mobilizace uloženého tuku pro přeměnu na energii. Pak ale játra nemohou plnit svoji funkci při spalování tuku. Výsledkem je zastavení celého procesu.
Pití vody může navíc pomoci snížit pocit hladu, takže méně jíme, a přitom s vodou nepřijímáme žádné kalorie. Pokud držíme dietu s vysokým obsahem proteinů, voda je nezbytná pro detoxikaci amoniaku, vedlejšího produktu metabolismu bílkovin. Jednoduše, čím více tekutin vypijeme, tím více toxinů se uvolní do krevního řečiště a tím rychleji je vyloučíme z těla. Pokud tělo trpí nedostatkem vody, pak je svalová síla nižší. Deficit tekutin ve výší 2-4% tělesné hmotnosti může snížit výkon v silovém tréninku až o 21%. Proto je nutno držet pitný režim a pít častěji v průběhu dne.
Stav hydratace zásadně ovlivňuje i mentální výkonnost. Ze studie vychází, že pouhá ztráta tekutin tvořící 2% hmotnosti vyvolá až 20% zhoršení aritmetických schopností krátkodobé paměti a schopnosti sledovat zrakem určitý objekt. Potencionálním vlivem chronické dehydratace bývá vznik chorob (rakovina, ledvinové kameny). A to je už dostatečný důvod pro to hlídat svůj pitný režim.
Pokud při sobě lahev řádně nosíte, měli byste se podívat na to, z jakého materiálu je lahev vyrobena. Nejběžnějším materiálem lahví je klasický plast. V plastu koupíte vodu v každém obchodě. Je běžné, že po vypití koupené vody si plastovou láhev nechají a dopouštějí si jí vodou z kohoutku, ale to není správné. PET lahev není vyrobena pro delší užívání. Na některých lahvích je dokonce napsáno, že je na jedno použití, u jiných je napsáno datum spotřeby. Plastové lahve se při delším užívání mohou poškodit. Vzniknou v plastu trhlinky, z kterých se pak vylučují zdraví škodlivé látky. Sice zdraví prospíváte tím, že dodržujete pitný režim, ale na druhé straně mu škodíte uvolňováním škodlivin z plastové lahve. V prasklinách, které vzniknou manuálním poškozením lahve při dopouštění, se usazují bakterie, které pak nápoj uvnitř lahve kontaminují. V některých případech mohou přivodit zažívací potíže. Nicméně se ale dostávají pravidelně do těla, kde se usadí a můžete si zadělat na mnohem větším zdravotní problém. Pokud se plastovým lahvím nechcete vyhnout, omezte jejich používání maximálně na jeden týden. Navíc je po každém použití vypláchněte vlažnou vodou se saponátem. Nikdy do plastů nelijte vodu vařící ani příliš horkou. Plasty jsou zkrátka určeny k jednorázovému použití a k následné recyklaci.
PET lahve se nejčastěji nahrazují těmito třemi druhy materiálu, což je sklo, kov a ekologický plast.
Skleněné lahve mají tu nevýhodu, že jsou těžké a hrozí, že se snadno rozbíjí. Výhodou však je, že skleněná lahev nezapáchá a neuvolňuje chemikálie. Voda ze skla chutná nejlépe. Většina skleněných lahví je vyrobena z borosilikátového skla. Takové sklo je odolnější vůči otřesům a vysokým teplotám. A výhodou je také to, že je lehčí než klasické sklo.
Lepším materiálem je oproti sklu kov. Ten také nezadržuje pachy, neuvolňuje chemikálie a ještě navíc je prakticky nerozbitný. Například nerezové lahve vyčnívají vysokou hmotností, ale také vysokou odolností a dlouhou životností. Co se týká vysokých teplot, vydrží téměř vše.
A posledním materiálem je ekologický plast, který neuvolňuje škodliviny jako jsou ftaláty a bisfenol A. Navíc je oproti předešle uvedeným materiálům mnohem lehčí. Jedná se tedy o nezávadný, velmi odolný a lehký materiál. Ekologický plast je nejvhodnější volbou pro děti. Při výběru takové lahve čtěte složení a hledejte v nich informaci, že neobsahují BPA a ftaláty. Těmto látkám se přezdívá endokrinní disruptory. Pokud se dostanou do těla, mohou ovlivnit hormonální systém.
Permanentka na 1 měsíc4 tréninky
V ceně první diagnostika těla na InBody a další za zvýhodněnou cenu 199,-Kč
|
Celková cena 2 144 Kč Objednat
|
536 Kč|
Permanentka na 2 měsíce8 tréninků
Tady již budou znát pravidelné tréninkové lekce. V ceně první diagnostika těla na InBody a další za zvýhodněnou cenu 199,-Kč
|
Celková cena 3 912 Kč Objednat
|
489 Kč|
Permanentka na 3 měsíce12 tréninků
Trénink pod dozorem trenéra. Poznáte na sobě: – úbytek nežádoucích tuků – zpevnění těla – nárůst svalové hmoty – konec bolestí zad. V ceně první diagnostika těla na InBody a další za zvýhodněnou cenu 199,-Kč
|
Celková cena 5 628 Kč Objednat
|
469 Kč|
Permanentka na 6 měsíce24 tréninků
Nekompromisní volba k vytouženým cílům. Akční cena na diagnostiku těla za zvýhodněnou cenu 199,-Kč.
|
Celková cena 10 680 Kč Objednat
|
445 Kč|
40 tréninkůPlatnost 12 měsíců
V ceně první diagnostika těla na InBody a další za zvýhodněnou cenu 199,-Kč
|
Celková cena 16 880 Kč Objednat
|
422 Kč|
1 trénink
Úvodní trénink za akční cenu 199 Kč
|
Objednat
|
640 Kč