fbpx

Jak po svátcích znovu nastartovat fyzičku? Nezapomeňte na relax, ale hýbejte se

724

Během Vánoc a přelomu roku bylo hlavní aktivitou lenošení, ochutnávky cukroví a sledování pohádek. Jen málokdo pravidelně sportoval a nepropadl nezdravému jídelníčku. Na “nicnedělání” si tělo rychle zvykne a příslušně se adaptuje. Uloží si zásoby na horší časy, o kterých se dozvíme od většího bříška či zadečku. Někdo se těší, někdo méně, až se vrátí do svého tréninkového a stravovacího režimu. Jak znovu získat svou fyzičku, sílu a chuť k pohybu?

 

Již na prvním tréninku nového roku zjistíte, že vaše tělo nezvládá trénink tak, jako tomu bylo loni. Poradíme vám, jak se dostat do formy co nejrychleji.

 

 • Nastartujte fyzičku

Důležité je začít pozvolna. Abyste se mohli vrátit do formy, potřebujete získat fyzičku. Cesta k znovuzískání bude samozřejmě snadnější, než kdybyste fyzičku předtím neměli. Tělo mělo určitou fyzickou sílu, s kterou hlava počítala. Jenže přes svátky se tělo adaptovalo na klidový režim a sílu postupně ztratilo. Musíte si uvědomit, že tělu nesmíte způsobit šok v podobě zatěžkávacího tréninku,na který jste bli zvyklí. Na rozpohybování těla je bezkonkurenčně nejlepší trénink EMS. Cvičíte pod dohledem trenéra a trénink se vám nastaví přesně podle proporcí a schopností vašeho těla. Trénink trvá pouhých 20 minut, které vám nahradí dvouhodinový trénink v posilovně. Snadnější cesta, jak vrátit tělu fyzičku, neexistuje.

 

 • Opět začněte jíst zdravě

Vaše tělo je rozhozeno z nepravidelného stravování a z nutričně nevyvážených jídel, která byla plná cuktu a tuku – tedy pokud jste zažili pravé české vánoce. Se zdravým jídelníčkem začněte co možná nejdříve. Inspirujte se některými našimi zdravými cukrovinkami, které vám ty začátky osladí. Než si na jídelníček opět zvyknete, bude to chvíli trvat. Tělo se musí adaptovat na pravidelný příjem kvalitní stravy.

 

 • Zvedejte měnší váhy

VzpomeŇte si na to, jak dlouhéo vám trvalo své svaly dovést k těžkým vahám. Svaly potřebují pravidelnou zátěž, jinak rychle ochabnou. A právě ochablá svalová vlákna mohou za to, že neuzvednete takovou váhu. Zkuste si dát první 2 tréninky pouze s “vlastní vahou”. Na třetí zkuste poloviční váhy vašeho normálu a postupně přidávejte. Každé tělo reaguje na změny odlišně. Uvidíte, jak rychle vrátíte svaly do původního stavu vy.

 

 • Frekvenci tréninků postupně zvyšujte

Někoho možná napadne, že bude trénovat každý den, aby zrychlil svůj comeback. V žádném případě tento nápad nerealizujte. Držte se frekvence 2-3 tréninků za týden. Tělo si potřebuje odpočnout a zregenerovat – svaly potřebují na růst čas. Stejně jako je důležitá aktivita, tak je důležitý odpočinek. Pokud jste byli zvyklí na více tréninků týdně – přidávejte co týden jeden trénink.

 

 • Rubriky

 • Štítky

 • Ceník

  Nový JičínÁčkofit studio

  Frýdek MístekÁčkofit studio

  Nový Jičín
  Úvodní trénink za akční cenu 199 Kčakce končí 1.4.2023
  Rezervovat

  Permanentka na 1 měsíc4 tréninky

  V ceně první diagnostika těla na InBody a další za zvýhodněnou cenu 199,-Kč
  536 KčCelková cena 2 144 Kč
  Objednat

  Permanentka na 2 měsíce8 tréninků

  10% sleva na nákup fitness výživy a doplňků. Tady již budou znát pravidelné tréninkové lekce. V ceně první diagnostika těla na InBody a další za zvýhodněnou cenu 199,-Kč
  489 KčCelková cena 3 912 Kč
  Objednat

  Permanentka na 3 měsíce12 tréninků

  10% sleva na nákup fitness výživy a doplňků. Trénink pod dozorem trenéra. Poznáte na sobě: – úbytek nežádoucích tuků – zpevnění těla – nárůst svalové hmoty – konec bolestí zad. V ceně první diagnostika těla na InBody a další za zvýhodněnou cenu 199,-Kč
  469 KčCelková cena 5 628 Kč
  Objednat

  Permanentka na 6 měsíce24 tréninků

  10% sleva na nákup fitness výživy a doplňků. Nekompromisní volba k vytouženým cílům. Akční cena na diagnostiku těla za zvýhodněnou cenu 199,-Kč.
  445 KčCelková cena 10 680 Kč
  Objednat

  40 tréninkůPlatnost 12 měsíců

  10% sleva na nákup fitness výživy a doplňků. V ceně první diagnostika těla na InBody a další za zvýhodněnou cenu 199,-Kč
  422 KčCelková cena 16 880 Kč
  Objednat

  1 trénink

  Úvodní trénink za akční cenu 199 Kč
  640 Kč
  Objednat
  Úvodní trénink za akční cenu 199 Kčakce končí 1.4.2023
  Rezervovat
  Frýdek Místek
  Úvodní trénink za akční cenu 199,-akce končí 1.7.2024
  Rezervace
  Cvičte sami nebo s parťákem Pro jednoho, můžete cvičit 
s dalším klientem Akce Parťák
  Jste dva a šetříte

  Permanentka na 1 měsíc / PLATNOST 2 MĚSÍCE4 tréninky

  Akční cena na diagnostiku těla za zvýhodněnou cenu 199,-Kč.
  589 KčCelková cena 2 356 Kč
  Objednat
  536 KčCelková cena 2 144 Kč
  Objednat

  Permanentka na 2 měsíce / PLATNOS 3 MĚSÍCE8 tréninků

  10% sleva na nákup fitness výživy a doplňků. Tady již budou znát pravidelné tréninkové lekce. Akční cena na diagnostiku těla za zvýhodněnou cenu 199,-Kč.
  549 KčCelková cena 4 392 Kč
  Objednat
  489 KčCelková cena 3 912 Kč
  Objednat

  Permamentka na 3 měsíce / PLATNOST 4 MĚSÍCE12 tréninků

  10% sleva na nákup fitness výživy a doplňků. Trénink pod dozorem trenéra. Poznáte na sobě: – úbytek nežádoucích tuků – zpevnění těla – nárůst svalové hmoty – konec bolestí zad. Akční cena na diagnostiku těla za zvýhodněnou cenu 199,-Kč.
  519 KčCelková cena 6 228 Kč
  Objednat
  469 KčCelková cena 5 628 Kč
  Objednat

  Permanentka na 6 měsíce / PLATNOST 7 MĚSÍCŮ24 tréninků

  10% sleva na nákup fitness výživy a doplňků. Nekompromisní volba k vytouženým cílům. Akční cena na diagnostiku těla za zvýhodněnou cenu 199,-Kč.
  466 KčCelková cena 11 184 Kč
  Objednat
  466 KčCelková cena 11 184 Kč
  Objednat

  40 tréninkůPlatnost 12 měsíců

  10% sleva na nákup fitness výživy a doplňků. Akční cena na diagnostiku těla za zvýhodněnou cenu 199,-Kč.
  445 KčCelková cena 17 800 Kč
  Objednat

  1 trénink

  690 Kč
  Objednat
  Úvodní trénink za akční cenu 199,-akce končí 1.7.2024
  Rezervace