fbpx

Zázrak jménem ovesné vločky

817

Pokud hledáte potravinu, která by ve vašem jídelníčku neměla v žádném případě chybět, jsou jí ovesné vločky. Nejen, že se dají připravit na několik způsobů, ale jsou ohromným zdrojem energie a potřebných živin. Ovesné vločky mají pro tělo několik pozitivních účinků. Při regulaci váhy jsou nepostradatelným pomocníkem, mají blahodárný vliv na pleť a jsou prevencí proti řadě onemocnění. Oves patří mezi nejzdravější obiloviny. A proč konkrétně byste je měli pravidelně jíst?

 

Ovesné vločky jsou nutričně velmi vyvážené. Tím, že budete ovesné vločky pravidelně jíst, budete své tělo zásobovat dostatečným množstvím sacharidu a vlákniny. Pokud byste hledali obilovinu, která obsahuje větší množství minerálů, vitamínů, rostlinných tuků a sacharidů, nenašli byste. Mimo to vločky obsahují také antioxidanty – přezdívá se jim fenoly. Výhradně v ovesných vločkách se nachází avenanthramidy. Tato jedinečná skupina antioxidantů pomáhá zvyšovat produkci oxidu dusnatého, čímž dochází ke snížení krevního tlaku. Současně pomáhají ke zlepšení průtoku krve a mají protizánětlivé účinky. Ovesné vločky obsahují vlákninu, to už víme, ale jaký druh vlákniny? Obsahují rozpustnou vlákninu beta-glukan. Tato vláknina se rozpouští ve vodě. Prospívá především ve střevech, kde vytvoří hustý gelovitý roztok, který střeva preventivně čistí.

 

Výčtem zdravotních výhod ovesných vloček určitě nekončíme. Díky vláknině jsou schopné snížit cholesterol v krvi a to i cholesterol LDL. Kvůli špatnému stravování je v dnešní době častýmproblémem zvýšená hladina cholesterolu v krvi. Vláknila beta-glukan je schopna cholesterol v krvi snižovat. Beta-glukan způsobí to, že zvýší vylučování na cholesterol bohaté žluči, což sníží cirkulující hladinu cholesterolu v krvi. Vysoký cholesterol způsobuje záněty tepen, poškozuje tkáně a může zvyšovat riziko výskytu mozkových a srdečních chorob. Pokud dojde k reakci cholesterolus volnými radikály, oxiduje se špatný LDL cholesterol, což je první krok ke kardiovaskulárním chorobám. Nicméně prevencí jsou ovesné vločky, jejíchž antioxidanty spolu s působením vitámínu C dovedou zabránit cholesterolu LDL, aby oxidoval. S tím samozřejmě souvisí schopnost snižovat hladinu cukru v krvi. Víme, že příčinou zvýšené hladiny cukru v krvi je cukrovka, která je generační chorobou. Cukrovka typu 2 je způsobena špatnou reakcí těla na hormon inzulín. A ovesné vločky právě tuto sníženou citlivost na inzulin potlačí. A jak to dokáží? Glukan vytvoří hustý gel, díkykterému se zpomalá vyprazdňování žaludku a absorbuje glukózu do krve. Ovesné vločky obsahují tryptofan. Tryptofan je esenciální aminokyselina, která bojuje proti úzkosti, depresím, stresu, poruchám spánku a pocitem napětí. Funkci tryptofanu můžete podpořit vitamínem B. Samotný vitamín B je nezbytný pro paměť a soustředění.

 

Ovesné vločky nemají blahodárný vliv pouze na vnitřní funkci těla, ale jejich pozitivní účinek se dokáže projevovat i navenek. V první řadě pomáhají při hubnutí. Snažíte-li se o redukci váhy, určitě ovesné vločky do jídelníčku zařaďte. Ovesné vločky je nejlepší konzumovat ráno k snídani, aby je mohlo tělo aktivně zpracovávat během celého dne. Navíc mají skvělou sytící funkci, nebudete mít dlouhou dobu pocit hladu. Jak jsme psali, činnost glukanu pomáhá zpomalovat vyprazdňování žaludku a zvyšuje pocit plnosti. Glukan také podporuje uvolňování peptidu YY – hormon sytosti. Pozitivem je snížený příjem kalorií a minimalizace rizika obezity. Ovesné vločky pomohou také v péči o vaši pleť. Oves je složkou mnoha přípravků v pečující kosmetice. Její účinky můžete zvýšit samotnou konzumací čistých ovesných vloček bez chemické úpravy. Můžete si ovesné vločky na jemno umlít, smíchat s vodou a aplikovat je jako pleťovou masku. Blahodárně působí také na kožní problémy a sice na podráždění kůže, svědění nebo na ekzémy.

 

Mořná jste o všech účincích ovesných vloček dříve nevěděli, ale nyní už víte. Pokuste se je co nejrychleji zařadit dosvého jídelníčku a nechte je v těle konat svoji práci. Ovesné vločky jsou pro vaše zdraví nezbytné.

 

 

 • Rubriky

 • Štítky

 • Ceník

  Nový JičínÁčkofit studio

  Frýdek MístekÁčkofit studio

  Nový Jičín
  Úvodní trénink za akční cenu 199 Kčakce končí 1.4.2023
  Rezervovat

  Permanentka na 1 měsíc4 tréninky

  V ceně první diagnostika těla na InBody a další za zvýhodněnou cenu 199,-Kč
  536 KčCelková cena 2 144 Kč
  Objednat

  Permanentka na 2 měsíce8 tréninků

  10% sleva na nákup fitness výživy a doplňků. Tady již budou znát pravidelné tréninkové lekce. V ceně první diagnostika těla na InBody a další za zvýhodněnou cenu 199,-Kč
  489 KčCelková cena 3 912 Kč
  Objednat

  Permanentka na 3 měsíce12 tréninků

  10% sleva na nákup fitness výživy a doplňků. Trénink pod dozorem trenéra. Poznáte na sobě: – úbytek nežádoucích tuků – zpevnění těla – nárůst svalové hmoty – konec bolestí zad. V ceně první diagnostika těla na InBody a další za zvýhodněnou cenu 199,-Kč
  469 KčCelková cena 5 628 Kč
  Objednat

  Permanentka na 6 měsíce24 tréninků

  10% sleva na nákup fitness výživy a doplňků. Nekompromisní volba k vytouženým cílům. Akční cena na diagnostiku těla za zvýhodněnou cenu 199,-Kč.
  445 KčCelková cena 10 680 Kč
  Objednat

  40 tréninkůPlatnost 12 měsíců

  10% sleva na nákup fitness výživy a doplňků. V ceně první diagnostika těla na InBody a další za zvýhodněnou cenu 199,-Kč
  422 KčCelková cena 16 880 Kč
  Objednat

  1 trénink

  Úvodní trénink za akční cenu 199 Kč
  640 Kč
  Objednat
  Úvodní trénink za akční cenu 199 Kčakce končí 1.4.2023
  Rezervovat
  Frýdek Místek
  Úvodní trénink za akční cenu 199,-akce končí 1.4.2023
  Rezervace
  Cvičte sami nebo s parťákem Pro jednoho, můžete cvičit 
s dalším klientem Akce Parťák
  Jste dva a šetříte

  Permanentka na 1 měsíc / PLATNOST 2 MĚSÍCE4 tréninky

  Akční cena na diagnostiku těla za zvýhodněnou cenu 199,-Kč.
  589 KčCelková cena 2 356 Kč
  Objednat
  536 KčCelková cena 2 144 Kč
  Objednat

  Permanentka na 2 měsíce / PLATNOS 3 MĚSÍCE8 tréninků

  10% sleva na nákup fitness výživy a doplňků. Tady již budou znát pravidelné tréninkové lekce. Akční cena na diagnostiku těla za zvýhodněnou cenu 199,-Kč.
  549 KčCelková cena 4 392 Kč
  Objednat
  489 KčCelková cena 3 912 Kč
  Objednat

  Permamentka na 3 měsíce / PLATNOST 4 MĚSÍCE12 tréninků

  10% sleva na nákup fitness výživy a doplňků. Trénink pod dozorem trenéra. Poznáte na sobě: – úbytek nežádoucích tuků – zpevnění těla – nárůst svalové hmoty – konec bolestí zad. Akční cena na diagnostiku těla za zvýhodněnou cenu 199,-Kč.
  519 KčCelková cena 6 228 Kč
  Objednat
  469 KčCelková cena 5 628 Kč
  Objednat

  Permanentka na 6 měsíce / PLATNOST 7 MĚSÍCŮ24 tréninků

  10% sleva na nákup fitness výživy a doplňků. Nekompromisní volba k vytouženým cílům. Akční cena na diagnostiku těla za zvýhodněnou cenu 199,-Kč.
  466 KčCelková cena 11 184 Kč
  Objednat
  466 KčCelková cena 11 184 Kč
  Objednat

  40 tréninkůPlatnost 12 měsíců

  10% sleva na nákup fitness výživy a doplňků. Akční cena na diagnostiku těla za zvýhodněnou cenu 199,-Kč.
  445 KčCelková cena 17 800 Kč
  Objednat

  1 trénink

  690 Kč
  Objednat
  Úvodní trénink za akční cenu 199,-akce končí 1.4.2023
  Rezervace