fbpx

ZDRAVÍ, KOMFORT A SVOBODA DÍKY SKINNERS.

1240

ZDRAVÍ, KOMFORT A SVOBODA DÍKY SKINNERS.

Ponožkoboty skinners jsou naprosto unikátní novinkou ve světě barefoot obuvi simulující chůzi na boso. Jejich kouzlo spočívá v tom, že se dokonale přizpůsobí vaší noze, jsou lehce sbalitelné, chrání vás před poraněním ostrými předměty, a to díky odolnému třívrstvému materiálu ze Švédských polymerů. 

Navíc přinášejí nohám neomezenou svobodu v pohybu. Třešničkou na dortu je pak jejich odolnost, přičemž při správném používání vydrží až stovky kilometrů a nabízejí možnost praní v pračce.

https://www.ackoshop.cz/vyhledavani/?string=ponožkoboty

O jejich vznik se zapříčinil český absolvent práv v roce 2015 Petr Procházka a jedná se tak o ryze český výrobek, který se nyní prodává ve více než 90 zemích světa .Mimo jiné Skinners vyhrály jedno z hlavních prestižních ocenění REDDOT za design, kvalitní zpracování a funkčnost.

pastedGraphic.png

Jaké jsou zdravotní benefity používání Skinners?

Abychom mohli správně porozumět všem benefitům, které ponožkoboty Skinners přinášejí, přiblížíme si nejdříve v čem je vlastně simulace chůze naboso pro tělo prospěšná.

Chůze naboso je pro nás naprosto přirozená a dokážeme díky ní vnímat různé podněty z okolí, na které tělo pak může adekvátně reagovat. Dalším benefitem chůze naboso je práce a aktivace klenby, a to jak podélné tak příčné. 

Při častém nošení bot naopak dochází k ztrátě pružnosti a špatné funkci a u dětí dokonce k plochým nohám. V neposlední řadě díky bosým nohám udržujeme správnou posturu těla. To znamená, že se neprohýbáme a nedochází tak k přetěžování bederní (spodní) části páteře.

Chůze naboso je tedy velmi důležitá a může tak pomoct se spousty zdravotními problémy. Má však jednu nevýhodu a to je, že je nepraktická a nepohodlná. Přesně tento problém řeší Skinners, díky kterým si zachováme všechny benefity chůze naboso a zároveň máme nohu v bezpečí a pohodlí.

pastedGraphic_1.png pastedGraphic_2.png

 

Kde všude si je mohu vzít?

Obrovskou výhodou Skinners je, že se hodí nejen na téměř všechny venkovní i vnitřní aktivity, ale taky na cestování, nebo jako přezůvky na doma i kanceláře, vodní sporty a spoustu dalších. Kde je používáme my?

✦ Běh

Vyzkoušejte zpestření běžeckého tréninku (měkké povrchy) a aktivujte tak přes 200 svalů a šlach ve vašich chodidlech. Naše zkušenost s běháním ve Skinners je taková, že už po prvním běhu jsme nechtěli zpátky obout klasické běžecké boty.

✦ Cestování

Znáte ten pocit, když celý den cestujete a už se těšíte na večer až si sundáte boty? Se Skinners už tyhle myšlenky mít nebudete. Ponožkoboty jsou naprosto prodyšné a nohy se tak neustále prokrvují, jednoduše ani nevíte, že je máte na nohách. I přes tento komfort jsou ale nohy chráněné před chladem, horkem či špínou z okolí. Navíc je snadno smotáte do maličké taštičky, takže je můžete mít vždy u sebe v záloze.

✦ Trénink v posilovně

Při tréninku v posilovně vám Skinners zaručí maximální stabilitu a kontrolu pohybu, a to především při provádění základních silových cviků, jako dřep, mrtvý tah, prkno a další. Aktivace klenby je nedílnou součastí správné techniky cvičení a v botách, kde noha je pevně sešněrovaná a vyvýšená od země je to takřka nemožné.

Já osobně jsem velký zastánce cvičení naboso nebo v barefoot obuvi, jelikož jsem se potýkal s různými zdravotními problémy, jako bolesti kolen, bederní páteře při cvičení a díky posílení a aktivace klenby se spoustu problémůvyřešilo. 

Nyní již nemusím mít obavy i z větší zátěže, jelikož mám váhu a pohyb celou dobu naprosto pod kontrolou, což v klasické obuvi bylo opravdu problematické. Časopis Forbes na Skinners reagoval větou: “

“Několik tréninků ve Skinners mi o fungování lidské nohy řeklo více než jakákoliv jiná kniha či rada”.

pastedGraphic_3.png