fbpx

Rozhovor: První zkušenost s EMS tréninkem

408

Často se nás ptáte, co to EMS je, jak funguje, v čem je tato metoda pro tělo prospěšná, zda neublíží, jak často je vhodné naše studio navštěvovat apod. Nyní jsme se rozhodli role obrátit. Jak? Jednoduše, požádali jsme jednu z našich klientek o rozhovor. Využili jsme toho, že klientka neměla s metodou EMS žádnou předešlou zkušenost. Přečtěte si odpovědi na otázky, které by vás mohly zajímat.

Je pravda, že jste dnes byla na tréninku EMS poprvé? Měla jste o EMS nějaké informace? A co Vás přimělo metodu EMS vyzkoušet?

Ano, skutečně tomu tak je. O EMS jsem se doslechla od své kamarádky, která tréninky navštěvuje pravidelně. Všimla jsem si, že kamarádka viditelně zhubla, tak jsem se zeptala, jakým způsobem se jí to povedlo. Nejprve jsem na metodu měla skeptický pohled, důvodů bylo hned několik. Zjistila jsem, že trénink trvá pouhých 20 minut a není nejlevnější. Dále jsem nechápala, jak je možné za 20 minut stihnout procvičit 95 % svalstva, jak je na webu uvedeno. Nadruhou stranu mne lákala vidina krásné postavy bez větší námahy, protože trénovat s EMS se může až po 4 dnech od posledního tréninku. I přes všechny předsudky jsem se rozhodla EMS vyzkoušet, protože recenze jsem slýchávala jen kladné. Samozřejmě nejlepší je vytvořit si názor vlastní. A tak jsem se rozhodla vyzkoušet EMS „na vlastní kůži“.

Děkujeme, nyní bych Vás poprosila o krátké shrnutí průběhu prvního tréninku. První trénink je totiž pro všechny stejný.

Když jsem k vám do Áčkofit přišla, byla jsem překvapená velmi milou a sympatickou trenérkou. Rezervaci jsem si vytvořila přes internet, a tak jsem jen řekla své jméno, na které jsem trénink rezervovala. Přišla jsem na 11. hodinu, kdy mi měl začít trénink. Hodinu před začátkem mi přišla připomínka mé rezervace ve formě SMS. Paní trenérka se mi představila a přivítala mne potřesením rukou. Ihned mi nabídla kávu a sklenici vody. Posadila jsem se na pohovku v recepci, poté následoval rozhovor. Dostávala jsem otázky, které byly nutné zodpovědět ještě před tréninkem. Trenérka mi založila osobní kartu, kam zapsala mé osobní informace. Seznámila mne s průběhem tréninku, abych věděla, na co se mám připravit. Před tréninkem je nutný kvalitní pitný režim, aby nedošlo k závratím hlavy. Důležité je také zmínit, že se při tréninku nepije. Musela jsem podepsat souhlas s tím, že nemám žádné srdeční potíže, a že nejsem v jiném stavu. Kdyby ano, nemohu s EMS trénovat.

Po tom, co jsem vypila sklenici vody, přesunuli jsme se do cvičících prostor. Byla mi provedena tělesná diagnostika. Obnášelo to vážení na speciální váze InBody a měření obvodu problematických částí těla. Váha mi vygenerovala poměr celkového tuku v těle, objem vody a obsah svalové hmoty. Měřily jsme moji výšku a hmotnost. Bylo mi vypočítáno BMI. Zjistila jsem, zda jsem se svými hodnotami v normě nebo ne. (Výsledky si nechám pro sebe). Měřilo se, na jakých částech těla se mi nejvíce ukládá tuk. Všechny tyto údaje byly přehledně na jednom grafu. Trénérka mi ho poslala na email, abych měla dokument o své kondici. Po měsíci se budu měřit znovu a doufám, že uvidím nějaké výsledky.

Když byla dokončena diagnostika mého těla, šla jsem s trenérkou vybrat vhodné oblečení. Zapomněla jsem zmínit, že na trénink s sebou opravdu nic nepotřebujete, v čemž spatřuji obrovskou výhodu. Nemohla jsem tomu uvěřit, a tak jsem si pro jistotu vzala cvičící oblečení, tenisky a ručník. Samozřejmě jsem nic z toho nevyužila, nebylo to potřeba. Od trenérky jsem dostala černé tričko s krátkým rukávem a třičtvrteční legíny. Vše bylo v mé obvyklé konfekční velikosti. Šla jsem se převléci do vypůjčeného cvičícího oblečení. Pod oblečením nesmíte mít ani spodní prádlo, ponožky jsou na vašem uvážení. Co mě ale překvapilo, mohla jsem si na sobě nechat veškeré šperky. Když jsem byla převlečená, šla jsem zpět za trenérkou. A teď to přišlo. Celé know how EMS se mi odkrylo. Trenérka mi zkoušela nejlepší velikost speciálních pásu, které dělají z EMS metody EMS metodu. Doslatal jsem pásy na stehna, přes hýždě, přes paže a na konec vestičku přes celou vrchní polovinu těla. Předtím, než mi trenérka pásy zapla, navlhčila je vodou. Dělá se to pro lepší vodivost a tím kvalitnější trénink EMS.

Úvodní trénink netrvá celých 20 minut, ale zhruba 1,5 hodiny. Je to proto, že se provádí měření a seznamování s EMS. Samotné cvičení trvá 10-15 minut při úvodním tréninku. Nastavuje se zátěž, kterou vaše tělo vydrží. A právě do téhle fáze jsem vstupovala. Stoupla jsem si před veliké zrcadlo a trenérka mou vestu napojila přes dlouhý kabel na přístroj EMS. Vysvětlila mi funkci jednotlivých zátěžových programů Miha Bodytec. Pro začátek je důležité poslouchat trenérku a cvičit podle toho, co Vám řekne. Po měsíci cvičení se můžete zaměřit na zpěvňování postavy anebo redukci tuku. Změna Vašeho těla nezávisí jen na pohybu, ale také na správné skladbě Vaší stravy.

Za zvuku energické hudby jsme se pustily do zkoušky zátěže. Ještě stále jsem nevěděla, co mám očekávat. Postupně jsme procházeli každou část mého těla, kde byly umístěny pásy. Stehna, hýždě, přímé břišní svalstvo, bederní svaly, lopatkové svalstvo a bicepsy. Nastavovaly jsme to celkem třikrát, pokaždé se stupeň zátěže dal zvýšit. Když byla zátěž nastavená, spustilo se působení na celé tělo. V ten moment jsem mohla začít cvičit.

Byla jsem upozorněná na to, že pohyby musí být plynulé a pomalé. Prováděly jsme lehké cviky, jako napr. výpady, dřepy apod. Celé cvičení probíhá bez přidané zátěže, mám na mysli činky apod. Zátěž se totiž upravuje právě elektrickými impulsy, které prostřednictvím pásů a vesty pronikají do těla. Cviky jsme prováděli po třech sériích.

Po skončení tréninku jsem se šla osprchovat do nově zrekonstruované koupelny. Poté jsem se převlékla a šla zpět na recepci. O celém tréninku a svých pocitech jsem si promluvila s trenérkou. Domluvily jsem si termín dalšího tréninku.

Dovedla byste popsat Vaše pocity při tréninku?

Moje pocity byly silnější, než jsem předpokládala. Nevěděla jsem, co od EMS očekávat, o to více jsem byla překvapená. Musím říct, že jsem byla přío nadšená. Na pohled cvičení vypadá, jako naprosto nenáročně, ale je tomu naopak. První impuls, který jsem zaznamenala byl naprosto nepopsatelný. Bylo to něco jako vibrace a zároveň těžké závaží. Při impulsech do celého těla jsem se najednou cítila jako zasypaná sněhem. Každý pohyb byl jako snaha o prolomení té sněhové vrstvy. Byl to opravdu zvláštní pocit, ale v tom nejlepším smyslu slova. Ráda zkouším nové věci a neřekla bych, že ve mě metoda EMS zanechá tak hluboké dojmy. Už se těším na další trénink!

Děláte ještě jiné pohybové aktivity?

Já osobně chodila pravidelně do fitka, kde jsem trávila opravdu hodně času a změna byla vidět až v řádu měsíců. Je to časově velmi náročné a mnohdy i né příliš bezpečné, především pokud cvičíte bez dohledu trenéra. U EMS je skvělé, že nad vámi drží dohled kvalifikovaný trenér a kontroluje každý váš pohyb. Nyní chodím běhat a na dlouhé procházky. To mi bylo také trenérkou doporučeno.

A když se zeptám na pocity po tréninku? Bolelo Vás svalstvo? Byla jste unavená?

To je zajímavá otázka. Nemohu říct, že by mne něco bolelo. Spíše jsem byla příjemně unavená. Tedy abych to upřesnila, měla jsem unavené tělo, ale vnitřně jsem měla stále spoustu enegie a chuť něco dělat. Po klasickém cvičení bych si vždy šla nejradši hned lehnout a relaxovat. Po EMS to bylo naprosto opačné. Jsem vážně sama překvapená, co se nou tento trénink udělal.

Myslíte si, že je pro Vás EMS metoda vhodná?

Myslím si, že je tato metoda vhodná úplně pro každého, kdo není spokojen se svojí postavou a nebo když potřebujete tělo jen zpevnit. Je to cvičení v podstatě bez starostí, bez přemíry potu, bez časové náročnosti. Pro mne je to naprosto ideální, protože v poslední době nemám času vážně nazbyt. Na cvičení nemám čas a EMS je skvělým kompromisem. Moje tělo má pohyb a já mám stále dost času na svoji práci.

Moc Vám děkuji za rozhovor, jsem Vaším nadšením potěšena. Těším se na další trénink 🙂

 • Rubriky

 • Štítky

 • Ceník

  Nový JičínÁčkofit studio

  Frýdek MístekÁčkofit studio

  Nový Jičín
  Úvodní trénink za akční cenu 199 Kčakce končí 1.4.2023
  Rezervovat

  Permanentka na 1 měsíc4 tréninky

  V ceně první diagnostika těla na InBody a další za zvýhodněnou cenu 199,-Kč
  536 KčCelková cena 2 144 Kč
  Objednat

  Permanentka na 2 měsíce8 tréninků

  10% sleva na nákup fitness výživy a doplňků. Tady již budou znát pravidelné tréninkové lekce. V ceně první diagnostika těla na InBody a další za zvýhodněnou cenu 199,-Kč
  489 KčCelková cena 3 912 Kč
  Objednat

  Permanentka na 3 měsíce12 tréninků

  10% sleva na nákup fitness výživy a doplňků. Trénink pod dozorem trenéra. Poznáte na sobě: – úbytek nežádoucích tuků – zpevnění těla – nárůst svalové hmoty – konec bolestí zad. V ceně první diagnostika těla na InBody a další za zvýhodněnou cenu 199,-Kč
  469 KčCelková cena 5 628 Kč
  Objednat

  Permanentka na 6 měsíce24 tréninků

  10% sleva na nákup fitness výživy a doplňků. Nekompromisní volba k vytouženým cílům. Akční cena na diagnostiku těla za zvýhodněnou cenu 199,-Kč.
  445 KčCelková cena 10 680 Kč
  Objednat

  40 tréninkůPlatnost 12 měsíců

  10% sleva na nákup fitness výživy a doplňků. V ceně první diagnostika těla na InBody a další za zvýhodněnou cenu 199,-Kč
  422 KčCelková cena 16 880 Kč
  Objednat

  1 trénink

  Úvodní trénink za akční cenu 199 Kč
  640 Kč
  Objednat
  Úvodní trénink za akční cenu 199 Kčakce končí 1.4.2023
  Rezervovat
  Frýdek Místek
  Úvodní trénink za akční cenu 199,-akce končí 1.7.2024
  Rezervace
  Cvičte sami nebo s parťákem Pro jednoho, můžete cvičit 
s dalším klientem Akce Parťák
  Jste dva a šetříte

  Permanentka na 1 měsíc / PLATNOST 2 MĚSÍCE4 tréninky

  Akční cena na diagnostiku těla za zvýhodněnou cenu 199,-Kč.
  589 KčCelková cena 2 356 Kč
  Objednat
  536 KčCelková cena 2 144 Kč
  Objednat

  Permanentka na 2 měsíce / PLATNOS 3 MĚSÍCE8 tréninků

  10% sleva na nákup fitness výživy a doplňků. Tady již budou znát pravidelné tréninkové lekce. Akční cena na diagnostiku těla za zvýhodněnou cenu 199,-Kč.
  549 KčCelková cena 4 392 Kč
  Objednat
  489 KčCelková cena 3 912 Kč
  Objednat

  Permamentka na 3 měsíce / PLATNOST 4 MĚSÍCE12 tréninků

  10% sleva na nákup fitness výživy a doplňků. Trénink pod dozorem trenéra. Poznáte na sobě: – úbytek nežádoucích tuků – zpevnění těla – nárůst svalové hmoty – konec bolestí zad. Akční cena na diagnostiku těla za zvýhodněnou cenu 199,-Kč.
  519 KčCelková cena 6 228 Kč
  Objednat
  469 KčCelková cena 5 628 Kč
  Objednat

  Permanentka na 6 měsíce / PLATNOST 7 MĚSÍCŮ24 tréninků

  10% sleva na nákup fitness výživy a doplňků. Nekompromisní volba k vytouženým cílům. Akční cena na diagnostiku těla za zvýhodněnou cenu 199,-Kč.
  466 KčCelková cena 11 184 Kč
  Objednat
  466 KčCelková cena 11 184 Kč
  Objednat

  40 tréninkůPlatnost 12 měsíců

  10% sleva na nákup fitness výživy a doplňků. Akční cena na diagnostiku těla za zvýhodněnou cenu 199,-Kč.
  445 KčCelková cena 17 800 Kč
  Objednat

  1 trénink

  690 Kč
  Objednat
  Úvodní trénink za akční cenu 199,-akce končí 1.7.2024
  Rezervace