fbpx

Naučte se pít kávu tak, aby vás neomezovala v hubnutí

802

Tento článek budou číst nejspíše samí milovníci kávy, tak velcí milovníci, že si život bez kávy takřka nedovedou představit. Měli jste za to, že káva je zcela neškodným nápojem? Pijete 2-4 šálky kávy za den? Nebo to nejsou šálky, ale čtvrtlitrové hrnečky? Pozorně čtěte, jak může nevinná káva narušit váš hubnoucí proces a přidat vám na kilech.

 

Mnozí si život bez kávy nedovedou představit – minimálně bez ranní kávy. Káva je symbolem relaxu, klidu a chvilku pro sebe. Bezesporu dodává energii a motivaci do dalších úkolů, které vás přes den čekají. Stejně jako je to s většinou potravin, kávu byste měli konzumovat s mírou. Kámen úrazu se neskrývá v samotné kávě, ale v jejích modifikacích, které obsahují mléko, příchuť nebo cukr. Podle odborníků „čistá“ káva v přiměřeném množství tělu prospívá (přiměřeným množstvím myslíme nejvíce 3 šálky kávy za den). Pokud si hořkost kávy stále nemůžete zvyknout a snažíte se ji maskovat mlékem a cukrem, poradíme vám, jak si chuť kávy zdravě zpříjemnit.

 

 • Vyberte si kvalitní kávu:kvalitu kávy poznáte podle způsobu pěstování zrn a jejich zpracování. Nejlépe uděláte, když si vybere kávu, která je organická a nebyla postřikována chemikáliemi. Jste-li zvyklí na „nekvalitní“, chcete-li standardní kávu, budete si muset na kvalitu déle zvykat. Chuť kvalitní kávy je výrazná, ale můžete v ní cítit i mnohé další příchutě např. ořechy, mandle, vyšší hořkost, svěžest, sladkost… Vyvarujte se tomu, že budete do kávy přidávat mléko a cukr = bílé jedy. Ideálně si připravujte ristretto nebo espresso. Máte-li raději větší množství kávy, připravte si espresso lungo.
 • Čím kávu zpestřit?

Skořice: jste-li milovníkem skořice, určitě s ní nešetřete a ochuťte si jí i svůj šálek kávy. Skočice má schopnost podtrhnout chuť kávy a zároveň prospěje vašemu tělu snížením hladiny glukozy a cholesterolu v krvi. Jak je skořice jakkoliv prospěšná všeho moc škodí, neměli byste tak překročit 3g za den. Skořicí se totiž můžete předávkovat. Následkem předávkování může být bolest hlavy, kopřivka, astma nebo zvýšení srdečního tepu. A jako další poznámku uvedeme, že není skořice jako skořice. Při výběru vsaďte na skořici cejlonskou, která v porovnání s ostatními druhy (cassia a čínská), neobsahuje takové množství toxického kumarinu.

Kakao: Kakao je jedním z antioxidantů, což znamená, že je pro tělo prospěšné především v prevenci proti srdečním chorobám. Kakao si přidejte do kávy v libovolném množství. Je důležité, abyste koupili kakao, které se skládá pouze z čistého kakaového prášku bez přidaného cukru a dalších nežádoucích složek.

Kokosový olej: Kokosová příchuť se řadí do dalších oblíbených příchutí kávy. V kavárnách vám do kávy přidají kokosový sirup, který se obsahem cukru může rovnat pytlíku bonbonů. Nicméně příchuť kokosu můžete mít i bez tohoto sirupu. Stačí, když ho nahradíte přírodním kokosovým olejem. Kokosový olej obsahuje velké množství zdravých tuků – triglycerid. Tento tuk dle výzkumů urychluje proces hubnutí, podporuje zdravou činnost mozku a radikálně snižuje riziko Alzheimerovy choroby.

 • Rubriky

 • Štítky

 • Ceník

  Nový JičínÁčkofit studio

  Frýdek MístekÁčkofit studio

  Nový Jičín
  Úvodní trénink za akční cenu 199 Kčakce končí 1.4.2023
  Rezervovat

  Permanentka na 1 měsíc4 tréninky

  V ceně první diagnostika těla na InBody a další za zvýhodněnou cenu 199,-Kč
  536 KčCelková cena 2 144 Kč
  Objednat

  Permanentka na 2 měsíce8 tréninků

  10% sleva na nákup fitness výživy a doplňků. Tady již budou znát pravidelné tréninkové lekce. V ceně první diagnostika těla na InBody a další za zvýhodněnou cenu 199,-Kč
  489 KčCelková cena 3 912 Kč
  Objednat

  Permanentka na 3 měsíce12 tréninků

  10% sleva na nákup fitness výživy a doplňků. Trénink pod dozorem trenéra. Poznáte na sobě: – úbytek nežádoucích tuků – zpevnění těla – nárůst svalové hmoty – konec bolestí zad. V ceně první diagnostika těla na InBody a další za zvýhodněnou cenu 199,-Kč
  469 KčCelková cena 5 628 Kč
  Objednat

  Permanentka na 6 měsíce24 tréninků

  10% sleva na nákup fitness výživy a doplňků. Nekompromisní volba k vytouženým cílům. Akční cena na diagnostiku těla za zvýhodněnou cenu 199,-Kč.
  445 KčCelková cena 10 680 Kč
  Objednat

  40 tréninkůPlatnost 12 měsíců

  10% sleva na nákup fitness výživy a doplňků. V ceně první diagnostika těla na InBody a další za zvýhodněnou cenu 199,-Kč
  422 KčCelková cena 16 880 Kč
  Objednat

  1 trénink

  Úvodní trénink za akční cenu 199 Kč
  640 Kč
  Objednat
  Úvodní trénink za akční cenu 199 Kčakce končí 1.4.2023
  Rezervovat
  Frýdek Místek
  Úvodní trénink za akční cenu 199,-akce končí 1.7.2024
  Rezervace
  Cvičte sami nebo s parťákem Pro jednoho, můžete cvičit 
s dalším klientem Akce Parťák
  Jste dva a šetříte

  Permanentka na 1 měsíc / PLATNOST 2 MĚSÍCE4 tréninky

  Akční cena na diagnostiku těla za zvýhodněnou cenu 199,-Kč.
  589 KčCelková cena 2 356 Kč
  Objednat
  536 KčCelková cena 2 144 Kč
  Objednat

  Permanentka na 2 měsíce / PLATNOS 3 MĚSÍCE8 tréninků

  10% sleva na nákup fitness výživy a doplňků. Tady již budou znát pravidelné tréninkové lekce. Akční cena na diagnostiku těla za zvýhodněnou cenu 199,-Kč.
  549 KčCelková cena 4 392 Kč
  Objednat
  489 KčCelková cena 3 912 Kč
  Objednat

  Permamentka na 3 měsíce / PLATNOST 4 MĚSÍCE12 tréninků

  10% sleva na nákup fitness výživy a doplňků. Trénink pod dozorem trenéra. Poznáte na sobě: – úbytek nežádoucích tuků – zpevnění těla – nárůst svalové hmoty – konec bolestí zad. Akční cena na diagnostiku těla za zvýhodněnou cenu 199,-Kč.
  519 KčCelková cena 6 228 Kč
  Objednat
  469 KčCelková cena 5 628 Kč
  Objednat

  Permanentka na 6 měsíce / PLATNOST 7 MĚSÍCŮ24 tréninků

  10% sleva na nákup fitness výživy a doplňků. Nekompromisní volba k vytouženým cílům. Akční cena na diagnostiku těla za zvýhodněnou cenu 199,-Kč.
  466 KčCelková cena 11 184 Kč
  Objednat
  466 KčCelková cena 11 184 Kč
  Objednat

  40 tréninkůPlatnost 12 měsíců

  10% sleva na nákup fitness výživy a doplňků. Akční cena na diagnostiku těla za zvýhodněnou cenu 199,-Kč.
  445 KčCelková cena 17 800 Kč
  Objednat

  1 trénink

  690 Kč
  Objednat
  Úvodní trénink za akční cenu 199,-akce končí 1.7.2024
  Rezervace